15 yaşlı qızın ailəsi: "Övladımızı evləndirməmişik, karantindən qorxduğumuza görə nişanlamışıq" - FOTO
Ailə Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Xaçmaz rayonunda 15 yaşlı qızın 29 yaşlı oğlanla evləndirilməsinə münasibət bildirib.
Azxeber.com-un məlumatına görə, qurumun mətbuat katibi Teymur Mərdanoğlu oxu.az-a açıqlamasında bildirib ki, məsələ araşdırılıb:
"Sosial şəbəkələrdə görüntülər yayılan kimi Ailə Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi dərhal məsələyə reaksiya verdi. Komitə rəhbərliyinin tapşırığı ilə Xaçmaz Rayon İcra Hakimiyyətinin yetkinlik yaşına çatmayanların işləri və hüquqlarının müdafiəsi üzrə komissiya üzvləri ailədə olublar. Onlar əməkdaşlara bildiriblər ki, 15 yaşlı qız ərə verilməyib, sadəcə nişan edilib.
Ailə qeyd edib ki, pandemiyaya görə yenidən sərt karantinin olmasından qorxduqları üçün nişan ediblər. Qızın toyu təhsilini bitirdikdən sonra 18 yaşı tamam olan zaman baş tutacaq".
O qeyd edib ki, məsələ komitənin nəzarətindədir.