AccessBank və KOBİA "Bizdən Biznesə" layihəsinin reallaşdırılmasına dair Memorandum imzaladılar
AccessBank, startaplaradəstək məqsədilə yeni layihəyə - "Bizdən biznesə" startap müsabiqəsinə startverib.
azxeber.com xəbər verir ki, dövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində AccessBank tərəfindən həyatakeçiriləcək layihənin tərəfdaşı Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyidir (KOBİA).
Layihəninməqsədi innovasiyaları stimullaşdırmaq, yeni bizneslərə imkanlar yaratmaq,startapların biznes ideyalarını reallaşdırmasına dəstək olmaq, KOB-laramentorluq və maliyyə dəstəyinin göstərilməsi, davamlı inkişaf və cəmiyyətəmüsbət təsir potensialı olan perspektivli biznes konsepsiyaların araşdırılmasıvə uğurlu sahibkar şəbəkəsinin formalaşdırılmasına töhfə verməkdir. Layihədəsahibkarlar və startaplar iştirak edə bilərlər. Artıq müraciətlərin qəbulunabaşlanılıb. Münsiflər Heyəti tərəfindən seçiləcək qaliblərin layihələrininicrası üçün maliyyə vəsaiti ayrılacaqdır. Layihə haqqında daha ətraflı: "BizdənBiznesə"
"Bizdənbiznesə" layihəsinin dəstəklənməsi məqsədilə "Bakı KOB evi"ndə KOBİA vəAccessBank arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb, layihə ilə bağlı təqdimatkeçirilib.
"KOBİAsahibkarlıq ekosisteminin iştirakçısı olaraq yeni bizneslərin qurulması, mövcudsahibkarlıq fəaliyyətinin genişləndirilməsi, startapların innovativ layihələrininrellaşdırılması istiqamətində müxtəlif dəstək və xidmətlər göstərir. Bu sahədədövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində layihələrin icra olunması da əhəmiyyətlidirvə KOBİA özəl sektorun bu cür təşəbbüslərini dəstəkləyir" - deyə KOBİA-nın İdarəHeyətinin sədri Orxan Məmmədov qeyd edib.
"AccessBank"olaraq Azərbaycanda yeni biznes ideyaları və startapları dəstəkləməkdən,onların real sahibkarlıq mühitinə inteqrasiyasında iştirakdan məmnunuq. "Bizdənbiznesə" layihəsi yeni biznesə və layihəyə başlayanların ən vacib gözləntisiolan maliyyə resursuna çıxış məsələsinə öz töhfəsini verəcəkdir" – deyə"AccessBank"ın İdarə Heyətinin sədri Davit Tsiklauri deyib.
AccessBankrəhbərliyi həmçinin "Bakı KOB evi"nin fəaliyyəti ilə də tanışolublar.