Azər Türk Bank dünyanın daha bir nüfuzlu təşkilatı ilə əməkdaşlığa başladı
Dövlət bankı Azər Türk Bank beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.
azxeber.com xəbər verir ki, Bank bu günlərdə dünyanınnüfuzlu maliyyə institutlarından biri olan The Bank of New York Mellon (BNYMellon) ilə müxbir bank münasibətlərinə başlamışdır.
1784-cü ildə əsası qoyulmuş BNY Mellon hazırdadünya üzrə 60-dan artıq ölkədə fəaliyyət göstərir və 50 trilyon ABŞ dolları həcmindəaktivlərin idarəedilməsi üzrə xidmətlər təqdim edir. Bank kapital bazarlarınaçıxış, likvidlik həlləri, treyderlik, aktivlərin saxlanması, fond xidmətləri vədigər maliyyə məhsulları üzrə qlobal liderlər sırasındadır. Onun Fitch Ratingstərəfindən "AA-", Moody"s tərəfindən isə "Aa1" səviyyəsində qiymətləndirilənyüksək beynəlxalq reytinqləri, maliyyə sabitliyini və qlobal maliyyə sistemindəkinüfuzunu bir daha təsdiqləyir.
Bu strateji əməkdaşlıq Azər Türk Bank-ın beynəlxalqbank əməliyyatlarının keyfiyyətini artırmaq, xarici valyutada hesablaşmalar üzrəimkanlarını genişləndirmək və qlobal maliyyə axınlarına çıxışı təmin etməkbaxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır. Bu hesab vasitəsilə müştərilərimizə beynəlxalqödənişlərin sürətli, təhlükəsiz və rəqabətqabiliyyətli şərtlərlə həyatakeçirilməsi üçün əlavə üstünlüklər təqdim olunacaq.
BNY Mellon ilə əməkdaşlıq Azər Türk Banka müştəriləri üçün beynəlxalqticarət əməliyyatlarında geniş xidmət çeşidi, müasir komplayens və risk idarəetməmexanizmlərinin tətbiqində qabaqcıl təcrübəyə çıxış, eləcə də gələcəkdətexnoloji və məhsul yönümlü birgə layihələrin həyata keçirilməsi baxımındangeniş imkanlar açır.
Bankın məhsul və xidmətləribarədə ətraflı məlumatı saytından, bankın sosial şəbəkələrdəki rəsmikorporativ səhifələrindən, WhatsApp (055) 3000 945, yaxud 945 nömrəli Çağrı Mərkəzindən əldə edə bilərsiniz.