Azər Türk Bank əmanət faizlərini artırdı
Dövlətbankı Azər Türk Bank 01 noyabr 2024-cü il tarixindən etibarən manat əmanətləriüzrə faiz dərəcələrini yüksəltmək barədə qərar verib.
azxeber.com xəbər verir ki, Bankın "Klassik" əmanət məhsulunda bundan əvvəl faizlər aylıq ödənildikdə1 illik əmanətlər üçün 5%, 2 illik üçün 6% və 3 illik üçün 8% təşkil edirdisə,noyabrın 1-dən başlayaraq bu rəqəmlər müvafiq olaraq 1 illik - 8%, 2 illik - 9% və 3 illik - 10% səviyyəsinədəkyüksəldilib.
Əmanətlərüzrə faizlər müddətin sonunda hesablandığı təqdirdə gəlirlilik daha artıqolacaq. Bank tərəfindən birillik əmanətlərdə faizlər 5,5%-dən 8,5%-ə, ikiillikdə 6,5%-dən 9,5%-ə və üçillikdə isə 9%-dən 10,5%-ə qaldırılıb.
Bankınməhsul və xidmətləri barədə ətraflı məlumatı saytından, bankın sosial şəbəkələrdəki rəsmi korporativ səhifələrindən,WhatsApp (055)7770 945, yaxud 945 nömrəli Çağrı Mərkəzindənəldə edə bilərsiniz.