Azər Türk Bank və 'Visa' beynəlxalq təşkilatı arasında əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb
Azər Türk Bank və 'Visa' beynəlxalq təşkilatı arasında əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıbDövlət bankı Azər Türk Bank  və "Visa" Beynəlxalq Ödəniş Sistemiarasında rəqəmsal maliyyə infrastrukturunun daha da inkişaf etdirilməsi sahəsindəqarşılıqlı əməkdaşlıq istiqamətlərinin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə Memorandumimzalanıb.
azxeber.com xəbər verir ki, memoranduma əsasən tərəflər mobil ödənişlər, rəqəmsal pul kisələri, tokenləşdirmə və müasir autentifikasiya texnologiyaları daxilolmaqla, onlayn əməliyyatları dəstəkləmək üçün güclü rəqəmsal ödənişinfrastrukturunun inkişafına öz töhfələrini verəcəklər.
Həmçinin təşkilatlar elektron ticarətə dəstək məqsədiləölkədə istehlakçılar üçün onlayn alış-veriş təcrübəsini təkmilləşdirərəke-ticarət platformaları üçün qüsursuz, təhlükəsiz ödəniş həllərinin tətbiqinidavam etdirəcəklər.
Eləcə də sənəddə KOB nümayəndələrinin həm oflayn, həmdə onlayn ticarətdə iştiraklarını qurmağa və genişləndirməyə kömək etmək üçünyeni həllərin hazırlanması və onlara müxtəlif ödəniş üsullarından istifadənin təşviqinihəyata keçirmək və cari vəziyyətin qiymətləndirilməsi üzrə təhlillərinaparılması istiqamətində tədbirlərin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub. AzərTürk Bank tərəfindən istifadəyə verilən və Visa Cloud texnologiyasına əsaslananMobil POS həlli bu istiqamətdə atılan real addımlardan biridir.
Elektron əməliyyatların təhlükəsizliyini təmin etməküçün qabaqcıl təhlükəsizlik tədbirlərinin yerinə yetirilməsi və saxtakarlığın dərhalaşkarlanması mexanizmlərinin tətbiqi də gündəmdə duran məsələ kimi qeydedilmişdir.
Memorandumda Azər Türk Bank və Visa təşkilatınınqarşılıqlı tərəfdaşlığı ilə rəqəmsal maliyyənin inkişafı üçün bir sıra digərmühüm istiqamətlər də yer almışdır.
Sənədə əsasən Visa beynəlxalq təşkilatının rəqəmsalbankçılığın inkişafı istiqamətində ərsəyə gətirdiyi yeni həllər tətbiq üçünilkin olaraq Azər Türk Banka təqdim ediləcəkdir.
Qeyd edək ki, bundan əlavə, Azər Türk Bank dünyaüzrə 500 milyona yaxın biznes tərəfdaşı olan, qlobal miqyasda ödənişlər etməyə,token ödənişlərini emal etməyə, həssas kart məlumatlarını saxlamağa və taksitödənişləri icra etməyə imkan verən Visa CyberSource e-ticarət platformasının daölkədə ilk partnyor Bankıdır. Həmçinin, Azərbaycan Mərkəzi Bankındanqanunvericiliyin tələbinə uyğun müvafiq lisenziyaları əldə edən elektron pul təşkilatlarıvə ödəniş təşkilatları ilə Azər Türk Bank innovativ həllərə əsaslanan səmərəli əməkdaşlıqüçün mühüm addımlar atılmışdır.
İqtisadiyyat     Baxılıb: 482   Tarix: 07 yanvar 2025
yeni xeberler son xeberler azerbaycan xeberleri xeberler azerbaycan valyuta mezenesi bugunun xeberleri sou xeberler bugun