Azərbaycan Premyer Liqasında XIII tura yekun vurulur
Azərbaycan Premyer Liqasında XIII tura yekun vurulurBu gün futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında XIII tura yekun vurulacaq.
KONKRET.az xəbər verir ki, son oyun günündə 2 qarşılaşma keçiriləcək.
Günün ilk görüşündə 31 xalla 2-ci pillədə qərarlaşan "Sabah" 10 xalla 7-ci sırada gedən "Səbail"in qonağı olacaq. Komandalar indiyədək ölkə çempionatında 16 dəfə qarşılaşıb. Bunun 7-də Murad Musayevin baş məşçqi olduğu komanda, 5-də "dənizçilər" qələbə qazanıb. 4 oyunda qalib müəyyənləşməyib. Topların nisbəti də qonaqların xeyrinədir – 18:13.
"Sabah" son 4 görüşdə qol buraxmayıb. Son 7 matçda qol vuran tərəf qalib gəlib.
Turun son matçında isə "Qarabağ" "Azersun Arena"da "Kəpəz"i sınağa çəkəcək. Hazırda "köhlən atlar" 11 oyundan məksimum nəticə ilə turnir cədvəlinə başçılıq edir. 8 xalı olan "sarı-göylər" isə 8-cidir.
Komandalar bunadək Premyer Liqada 50 dəfə üz-üzə gəliblər. Bu görüşlərdə Ağdam klubu 27, Gəncə təmsilçisi 14 dəfə qalib gəlib. 9 görüş heç-heçə yekunlaşıb. Topların fərqində də son Azərbaycan çempionu üstündür – 68:54.
"Qarabağ" ardıcıl 8 qələbə qazanıb. "Kəpəz" son 5 görüşdə qol vurmayıb.
6 noyabr (bazar)
15:00. "Səbail" – "Sabah"
Hakimlər: Əliyar Ağayev, Zeynal Zeynalov, Elşad Abdullayev, Rəşad Əhmədov
"ASCO Arena".
19:00. "Qarabağ" – "Kəpəz"
Hakimlər: Rəvan Həmzəzadə, Akif Əmirəli, Cəmil Quliyev, Fərid Hacıyev
Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionu.
Qeyd edək ki, turun əvvəlki oyunlarında "Şamaxı" səfərdə "Turan Tovuz"a 3:1, "Qəbələ" evdə "Zirə"yə 1:0 hesabı ilə qalib gəlib, "Sumqayıt" – "Neftçi" matçı isə 2:2 hesablı heç-heçə ilə başa çatıb.