Azərbaycan voleybolunda I Liqa yarışlarına da start verildi
Azərbaycan voleybolunda I Liqa yarışlarına da start verildiBu gün kişi voleybolçular arasında 2021/22-ci il mövsümü üzrə I liqa yarışlarına start verilib.
Publika.az xəbər verir ki, Azərbaycan Voleybol Federasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışın I tur oyunları "Murov" voleybol klubunun idman zalında təşkil olunub. Birincilikdə 10 klub "Həvəskarlar", "Murov", "Əlincə", "Veteranlar", "Ryuqa", "Aura", Taleh – A.T", "Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbi", "Təhsil", "Masallı" mübarizəyə qoşulub.
I liqanın açılış matçında "Həvəskarlar" "Təhsil" komandası ilə qarşılaşıb. Görüş "Təhsil" komandasının qələbəsi ilə başa çatıb. Ardınca "Əlincə" və "Taleh A.T" komandaları üz-üzə gəlib. Matçda birincilər 3 xala seviniblər.
"Masallı"nın "Ryuqa"ya tay-brekdə qalib gəldiyi gündə, "Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbi" "Aura"nı quru hesabla məğlub edib.
Qeyd edək ki, I liqa yarışlarında komandalar 2 qrupda 2 dövrədən ibarət olmaqla mübarizə aparacaqlar. Ardınca I Liqanın pley-off mərhələsi keçiriləcək.
A qrupu : "Murov" (gənclər), "Əlincə", "Təhsil", "Həvəskarlar", "Taleh-A.T"
B qrupu : "Masallı", "Veteranlar", "Ryuqa", "Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbi", "Aura"