Azərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramı
Azərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramı"KAI Global School"(Kanada) ilə CELT tədris və inkişaf mərkəzinin eksklüziv tərəfdaşlığı sayəsində Bakıdakı şagirdlər artıq xaricə getmədənbeynəlxalq səviyyədə tanınan Ontario Orta Məktəb Diplomu (OSSD)proqramına çıxış əldə edəcəklər.
Bu təşəbbüs Kanadanın nüfuzlu OSSDtədris proqramını Bakıya gətirir və şagirdlərə yerli təhsil proqramı ilə yanaşı, beynəlxalq səviyyədə tanınan diplom (attestat) əldə etmək imkanıyaradır. OSSD diplomu təkcə Kanadada deyil, ABŞ, Böyük Britaniya,Avropa, Avstraliya və Yeni Zelandiya da daxil olmaqla dünyanın aparıcıuniversitetləri tərəfindən tanınır.
Yüksəkkeyfiyyətli təhsil üçün strateji tərəfdaşlıq
Bakıda KAI Global School OSSDproqramı Kanadanın Ontario əyalətində akkreditə olunmuş özəl məktəb olan KAIGlobal School ilə əməkdaşlıq sayəsində mümkün olub. Bu əməkdaşlıqAzərbaycandakı şagirdlərə Ontario standartlarına uyğun, sertifikatlı kanadalımüəllimlərin rəhbərliyi ilə tam orta məktəb səviyyəsində təhsil almaq imkanıverir.
Proqramınəsas üstünlükləri:
Ontario standartlarına tam uyğunKanada kurikulumu
Proqram Ontario Təhsil Nazirliyinin tələblərinə cavab verir və yüksəkkeyfiyyətli tədris təmin edir.
"KAI Global School" (Kanada)tərəfindən rəsmi nəzarət
Bütün yekun qiymətləndirmə və OSSD diplomlarının (attestatlarının)verilməsi bilavasitə Kanadadakı KAI Global School tərəfindən həyatakeçirilir. Bu, beynəlxalq akademik dəqiqliyi və etibarlılığı təmin edir.
Kiçik siniflər və fərdi yanaşma
Hər sinifdə şagird-müəllim nisbətinin maksimum 4/1 olması fərdi yanaşmanı təminedir və tədris nəticələrini artırır.
Qabaqcıl tədris texnologiyaları
Şagirdlər rəqəmsal dərsliklərə, onlayn resurslara və qiymətləndirməvasitələrinə çıxış imkanı yaradan Brightspace (LMS) tədris və idarəetməsistemindən faydalanacaqlar. Bu platforma müasir təhsil standartlarına cavabverir.
"Kanadadakı KAI Global School iləəməkdaşlığımızdan böyük məmnunluq duyuruq. Bu təşəbbüs yerli şagirdlərəAzərbaycanda təhsil alaraq beynəlxalq səviyyədə tanınan diplom (attestat) əldəetməyə imkan verir və eyni zamanda, onların qarşısında qlobal universitet vəakademik imkanların qapılarını açır", — Bakıdakı Kanada TərəfdaşMəktəbinin sədri Xəyyam Dəmirov bildirib.
Şagirdlər orta təhsillərini Azərbaycanda başa vurarkən onların OSSDdiplomu (attestatı) bilavasitə Kanadadakı KAI Global School tərəfindəntəqdim edilir və bu, onların akademik nailiyyətlərinin tam tanınmasını təminedir!
Bakıda KAI Global School tərəfindən təqdim olunan OSSDproqramı haqqında ətraflı məlumat almaq üçün www.kai.azveb-saytına daxil olun və ya +994 (50) 211 35 56 nömrəsi ilə əlaqə saxlayın.
Azərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramıAzərbaycanda Kanada təhsilinə açılan yeni yol — Bakıda KAI Global School-dan OSSD proqramı/ azxeber.com