Azərbaycanlı jurnalist Qazaxıstanda nüfuzlu mükafata layiq görüldü – FOTOLAR
"Azxeber Media"nın direktoru Əfsələddin Ağalarov OljasSülyemanov adına "Xalqlar Dostluğu" mükafatına layiq görülüb.
azxeber.com xəbər verir ki, jurnalist mərkəzi Almatı şəhərində yerləşənYUNESKO-nun Mədəniyyətlərin Yaxınlaşdırılması Mərkəzinin direktoru, Qazaxıstanın ictimai-siyasixadimi, SSRİ-nin xalq yazıçısı, Azərbaycanın yaxın dostu Oljaz Süleymanov tərəfindən "Xalqlar Dostluğu" ordeni ilə təltif edilib.
OljazSüleymanov jurnalisti bu mükafata Qazaxıstan və Azərbaycanın media və ictimai münasibətlərindəki fəaliyyətinə görə layiq görüb.
Ordeni ictimai-siyasi xadimin köməkçisi, mərkəzin direktormüavini Saltanat Aşimova təqdim edib.
Qeyd edək ki, Oljaz Süleymanov 1991-ci ildə Qazaxıstandamilli müstəqillik elan olunduqdan sonra ölkənin ictimai-siyasi, mədəni həyatındayaxından iştirak etmiş və etməkdə davam edir. Hazırda YUNESKO-da Qazaxıstanın səlahiyyətlinümayəndəsi kimi fəaliyyət göstərir.
O.Süleymanov Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev tərəfindən 2006-cı ildə "Şöhrət" ordeni, 2011-ci ildə "Dostluq"ordeni, 2020-ci ildə isə "Şərəf" ordeni ilə təltif edilib.