Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda "Dayanıqlı İnkişaf" hakatonu keçirildi - FOTOLAR
Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda Gənclər ətraf mühitin mühafizəsinə yönəlmiş texnoloji həllərini təqdim ediblər.
Yanvarın 18-də Oxbridge Academy-də Azercell və "Eventify" şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə "Dayanıqlı İnkişaf" hakatonu baş tutub. Layihə gənclərə potensiallarını reallaşdırmağa imkan yaratmaq, eləcə də ətraf mühitin qorunmasına yönəlmiş texnoloji həlləri ərsəyə gətirmək məqsədini daşıyıb.
Tədbir həmçinin startap ekosisteminin inkişafına töhfə verərək iştirakçılara öz innovativ ideyalarını həyata keçirmək üçün effektiv platforma rolunu oynayıb.
Yarışa 12-18 yaş arasında olan gənclərdən ibarət ümumilikdə 11 komanda qatılıb. Yarışçılara ətraf mühitin mühafizəsinə yönəlmiş texnoloji problemlərin həllinə 6 saat vaxt ayrılıb. Komandalar mentorların dəstəyi ilə ideyalarının prototiplərini hazırlayaraq münsiflər heyətinə təqdim ediblər.
Münsiflər heyətinin qərarına əsasən ekoloji layihələrdə bonus xal sistemi vasitəsilə iştirakı təşviq edən təşəbbüs ilə "Bono" komandası qalib gəlib. 2-ci yerin sahibi dayanıqlı şəhər layihəsi ilə "Homeboys" komandası, 3-cü yerə isə meşə yanğınlarına qarşı dron həlli təklifi ilə "JoshuaTech" komandası seçilib.
Qalib komandalar baş sponsor Azercell-in xüsusi mükafatları ilə təltif olunublar.
"Azercell Telekom" MMC və şirkətin fəaliyyəti haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün rəsmi Azercell səhifəsinə daxil olun.
Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda Azercell-in dəstəyi ilə Bakıda / azxeber.com