Bakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTO
Bakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOSiyəzəndə oğurluq edən şəxslər saxlanılıb.
DİN-in Mətbuat Xidmətinin Quba rayonunda regional qrupundan Open.az-a verilən məlumata görə, Siyəzən Rayon Polis Şöbəsinə rayon ərazisində yerləşən daş karxanalarının birindən və fəaliyyəti müvəqqəti olaraq dayandırılmış bir neçə restorandan müxtəlif vaxtlarda bir ədəd qaynaq aparatının, 4 ədəd elektrik mühərrikinin, müxtəlif ölçüdə elektrik naqillərinin, təmir-tikinti alətlərinin, obyektlərə məxsus plastik və dəmir qapıların, nəfəsliklərin və digər əşyaların oğurlanması barədə müraciət daxil olub.
Daxil olmuş müraciətlərlə əlaqədar şöbə əməkdaşları tərəfindən keçirilmiş əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində oğurluq hadisələrini törətməkdə şübhəli bilinən üç Bakı şəhər sakini – Emin Şöyübov, Təvəkkül Nuriyev və İlkin İbrahimov saxlanılıblar.
Saxlanılan şəxslər törətdikləri oğurluq əməllərini etiraf edərək, obyektlərə qanunsuz daxil olduqlarını, oğurluq yolu ilə əldə etdikləri qənimətləri isə icarəyə götürdükləri nəqliyyat vasitələrinə yükləyərək Bakı şəhərinə apardıqlarını və xeyli hissəsini şəhər ərazisində yerləşən əlvan metal qəbulu məntəqələrində dəyərindən ucuz qiymətə satdıqlarını bildiriblər. Əşyaların bir qismi isə polis əməkdaşları tərəfindən maddi sübut kimi onlardan götürülüb.
Faktlarla bağlı Siyəzən RPŞ-nin İstintaq Bölməsində cinayət işi başlanılıb, onların digər cinayət əməllərində iştiraklarının olub-olmaması araşdırılır.
Bakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTOBakıda icarəyə götürdükləri avtomobillərlə Siyəzəndə oğurluq etdilər - FOTO