Bank of Baku-da depozit faizləri dəqiq oldu: 12 və 18 ay üzrə illik 12
Ölkənin seçilən banklarından olan Bank ofBaku depozit məhsulunun faiz dərəcələrinə müştərilərə daha gəlirli olacaq şəkildədəyişiklik edib.
azxeber.com xəbər verir ki, Bank of Baku AZN valyutalı "Dinamik əmanət" məhsulu üzrə yeni yerləşdirilən və prolonqasiya edilən əmanətlərin faizdərəcələrini yüksəldib. Belə ki, 6 – 18 aylıq müddətlər üzrə yerləşdirilənəmanətlərin faiz dərəcələri 12%-dək artırılıb. Hazırda faiz dərəcələri
6 – 11 ay üzrə 10%
12 və 18 ay üzrə isə 12% təşkiledir.
Qeyd edək ki, yuxarıda qeyd olunan faizdərəcələri əmanət gəlirinin həm aylıq, həm də müddətin sonunda ödənildiyihallar üçün keçərlidir.
Məlumat üçün bildirək ki, Bank of Baku-da AZNvalyutasında yerləşdirilən yeni əmanətlərdə, eləcə də prolonqasiya edilənəmanətlərdə artım etmək mümkündür. Müddəti 12 aydan çox olmayan əmanətlərdəəmanət məbləği əmanət müddətinin yarısınadək istənilən məbləğdə artırıla bilər.
Prolonqasiya olunduğu halda isə prolonqasiyamüddətinin yarısınadək istənilən məbləğdə artım etmək olar. Müddəti 12 aydançox olan əmanətlərdə isə müəyyən şərtlər daxilində əmanətin artırılmasımümkündür. Ətraflı: www.bankofbaku.com/az/emanetler/dinamik-emanet)
Məlumat üçün bildirəkki,
Eyni zamanda, "Bank of Baku"ya 18 ayadəkmüddətə yerləşdirilən 24.000 AZN-ə qədər əmanətlərin, eləcə də 18 aydan dahaçox müddətə yerləşdirilən istənilən məbləğdə əmanətlərin aylıq faiz gəlirləri fizikişəxslərin gəlir vergisindən azaddır.
Bankın digər məhsul və kampaniyaları haqqında145 Məlumat Mərkəzi, Bank of Baku-nun rəsmi veb səhifəsi – www.bankofbaku.com və yarəsmi Facebook səhifəsi – www.facebook.com/bankofbaku vasitəsilə ətraflı məlumat alabilərsiniz.