Bank Respublika qan donorluğunda fəal iştirakına görə mükafatlandırıldı
Bank Respublika "Gənc Qan Donorlarının IV ÜmumrespublikaForumunda" mükafat alıb.
azxeber.com xəbər verir ki, 14 iyun - Beynəlxalq Qan Donoru Günü münasibətilə Azərbaycanda könüllü və təmənnasız qan donorluğunun inkişafına dəstək vermək məqsədiləQan Donorları Assosiasiyasının, Mərkəzi Qan Bankının, AzərbaycanRespublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin və QırmızıÜrəklər (Red Hearts) Fondunun birgə tərəfdaşlığı ilə "Gənc Qan DonorlarınınIV Ümumrespublika Forumu" keçirilib.
Forumun keçirilməsindəəsas məqsəd ölkəmizdə qan donorluğunun inkişafına dəstək, könüllü qanvermənin əhəmiyyətibarədə insanların məlumatlandırılması, daha çox insanın könüllü donorluğa həvəsləndirilməsi,eyni zamanda, qan donorluğu istiqamətində cəmiyyətin maarifləndirilməsi olub.
Azərbaycandaqan donorluğunun inkişafında fəal iştirakına və verdiyi dəstəyə görə BankRespublika xüsusi təşəkkürnamə ilə təltif edilib.
Qeyd edək ki, "BankRespublika"nın kollektivi qanvermə aksiyalarında daim iştirak edir, xroniki vəirsi qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən insanlara dəstək məqsədi daşıyan bu işlərdəöz töhfəsini verir. Bank hər il "Dəstək olaq, təbəssümlər çoxalsın!" şüarı ilə BankRespublikanın Baş ofisində Bankın rəhbərliyi və əməkdaşlarının iştirakı iləkönüllü qanvermə aksiyası keçirir.
Bank Respublika hər kəsi bu cür aksiyalarda iştiraketməyə, donor olaraq ehtiyacı olanlara dəstək olmağa çağırır!
Dahaətraflı məlumatı bankın rəsmi saytında,facebook, instagram,linkedin, telegram səhifələrindəvə ya Bankın Çağrı Mərkəzinə 144nömrəsinə zəng edərək əldə edə bilərsiniz.