Baş prokuror itkin düşən Rasimin ailəsini qəbul etdi
Əməkdar jurnalist Xoşqədəm Hidayətqızının axtarışına çıxdığı Rasim Xankişiyevin ailəsini Baş prokuror Kamran Əliyev şəxsən qəbul edib.
Bu haqda azxeber.com-a ailənin vəkili açıqlama verib:
"06 dekabr 2024-cu ildə Baş prokurur naməlum şəkildə itkin düşən Rasim Xankişiyevin valideynləri və vəkilləri Sumqayıtda keçirilən vətəndaş qəbulunda ailəni və vəkilləri qəbul etmiş həmin qəbulda 07 dekabr 2024-cu il tarixdə Baş prokurorluğun inzibati binasında geniş tərkibdə müzakirə olunması qərara alınmışdır.
07 dekabr 2024-cü il tarixdə şənbə günü olmasına baxmayaraq saat 11:00-da Baş Prokuror Kamran Əliyev Rasim Xankişiyevub atası Vasif Xankişiyevi, anas Aygül Xankişiyeva, nənəsi Zemfira xanımı və vəkilləri Cavid Cəfərov ilə Nail İbrahimovu qəbul etmiş bir saat ərzində geniş müzakirələr olunmuşdur. Baş Prokuror işin hər xırda detalı ilə şəxsən özü maraqlanmışdır.
Ailə və vəkilləri olaraq bizdə öz fikirlərimizi bildirdik.
Baş Prokuror tərəfindən istintaq İdarəsinə müvafiq tapşırıq və tövsiyələr verildi. Hazırda istintaq davam etdirilir".