Baş Prokurorluq Sənay Qəhrəmanlının zorlanma iddiası ilə bağlı açıqlama yaydı
Baş Prokurorluq Sənay Qəhrəmanlının zorlanma iddiası ilə bağlı açıqlama yaydıSiyasətçi Fuad Qəhrəmanlının qızıSənay Qəhrəmanlınıncinsi təcavüzə məruz qalması ilə bağlı cinayət işi açılıb.
Baş Prokurorluğun Mətbuat Xidmətindən Azxeber.com-abildirilib ki, 27.07.2004-cü il təvəllüdlü Sənay Qəhrəmanlının cinsi təcavüzə məruzqalması barədə müraciəti əsasında Cinayət Məcəlləsinin 149.2.3 (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə yetkinlik yaşına çatmayan şəxsə qarşı törədildikdə) maddəsiilə Yasamal Rayon Prokurorluğunda başlanan cinayət işi Baş Prokurorluğun rəhbərliyitərəfindən nəzarətə götürülməklə istintaqın davam etdirilməsi İstintaq idarəsinəhəvalə edilib.
Hazırda cinayət işi üzrə zəruri istintaq hərəkətləri həyatakeçirilir.
"Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu tərəfindənkütləvi informasiya vasitələri və sosial media nümayəndələrinə müraciət edilərək,bu qəbildən olan həssas mövzularla bağlı etik və qanunvericilik normalarınariayət edilməsi, dəqiqləşdirilməyən və istintaqın gedişinə mane ola biləcək məlumatlarınyayılmaması xahiş olunur", - Mətbuat Xidmətindən bildirilib.