"Bayrağımız yandırıldığı zaman həmin dəqiqə oranı tərk etmək istədik, lakin alınmadı"
"Bayrağımız yandırıldığı zaman həmin dəqiqə oranı tərk etmək istədik, lakin alınmadı".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Ağır Atletika Federasiyasının baş katibi Rizvan Rəsulov Ermənistanın paytaxtı İrəvanda keçirilən Avropa çempionatı zamanı baş vermiş təxribata münasibət bildirərkən deyib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda jurnalistlərə açıqlama verən federasiya rəsmisi Ermənistan tərəfinin onların orada qalmaları üçün maneələr çıxardığını söyləyib: "Yarışın təhlükəsizliyinə cavabdeh olan Ermənistanın yüksək vəzifəli şəxsləri qalmağımızı istədilər. Oteldən çıxmağımızı əngəlləmək fikrində idilər ki, gecikmələr olsun. Buna müəyyən qədər nail oldular".
Onun sözlərinə görə, komanda qitə birinciliyində çıxış etsəydi, daha ciddi problemlər yarana bilərdi: "Açılış mərasimində baş verənlər idmançılarımızda psixoloji ruh düşkünlüyü yaratdı. Bu, ciddi hadisələrin baş verəcəyindən xəbər verirdi. Biz də etirazımızı bildirdik və çıxış etməyəcəyimizi dedik. Bayrağın yandırılması bu siqnalların startı idi. Yarışa kökləndiyimiz bir anda bu hadisə yaşandı və uşaqların təhlükəsizliyinə artıq əmin deyildik".
Baş katib Ermənistana yollanmazdan əvvəl təşkilatçı ölkənin iki təminata qol çəkdiyini, lakin buna əməl etmədiyini vurğulayıb: "İki təminat olmuşdu. Birincisi, digər ölkələrlə eyni təminat idi. Ancaq biz bununla kifayətlənmədik. Xüsusi qeydlər apardıq, ona uyğun olaraq paraqraflar üzrə təminatları üzərlərinə götürmələrini istədik. Bayrağın yandırılması uşaqların çıxışı zamanı başqa fəsadların yaşanmasına gətirib çıxara bilərdi".
Rizvan Rəsulov əlavə edib ki, hadisədən sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva məsələni diqqətdə saxlayıblar: "Eyni zamanda, xalqımızın da böyük dəstəyini hiss etdik. Hadisə ilə bağlı Avropa Ağır Atletika Federasiyasına, Beynəlxalq Ağır Atletika Federasiyasına etirazımızı bildirdik. Əbəttə ki, hamı uşaqları medallarla qarşılamaq istəyərdi".
Qeyd edək ki, Avropa çempionatının aprelin 14-də keçirilən açılış mərasimində Azərbaycan bayrağı yandırıldığından, Azərbaycan millisi yarışdan imtina edib.
İdman     Baxılıb: 545   Tarix: 16 aprel 2023
Qurban Qurbanov Nəriman barədə danışdı - "Adam özündə deyildi"
"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov futbolçusu Nəriman Axundzadənin ABŞ təmsilçisi "Kolumbus Kreu" klubuna transferindən danışıb. xəbər verir ki, baş məşqçi bu barədə Misli Premyer Liqasının 19-c
PFL-dən Qurbanovun stadionla bağlı şikayətinə reaksiya
"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Azərbaycan Premyer Liqasının XX turu çərçivəsində Quba Olimpiya İdman Kompleksinin stadionunda "İmişli" ilə keçirilən oyundan sonra meydançanın durumundan şikayətlənmiş
"Neftçi" "Qarabağ"ın azarkeşlərini oyuna buraxmadı
Bu gün "Neftçi" və "Qarabağ" komandalarının əvəzedici heyətləri arasında oyun keçirilib. KONKRET.azxəbər verir ki, "Neftçi"nin 2:0 qələbəsi ilə başa çatan matça "Qarabağ"ın azarkeşlər
Messi "Barselona"ya qayıdacaq
Lionel Messi 2021-ci ildə "Barselona"dan ayrıldı. Argentinalı vida zamanı göz yaşlarını saxlaya bilmədi. Lakin klubun çətin maliyyə vəziyyəti yeni müqavilə imzalamağı mümkünsüz etdi və klub əfsanəsi ilə yolların
İngiltərə Premyer Liqası: "Mançester Siti" "Liverpul"la görüşdə geridönüş etdi
İngiltərə Premyer Liqası mövsümünün 25-ci turunda "Liverpul" və "Mançester Siti" arasında keçirilən oyun başa çatıb. KONKRET.azxəbər verir ki, "şəhərlilər" səfərdə 1:2 hesabı ilə qalib gəliblər