Birbank-da daşınmaz əmlak üzrə ƏDV-nin 30%-ni geri almaq imkanı davam edir
Müasirvə innovativ həlləri ilə müştərilərinə daim faydalı imkanlar təqdim edənBirbank daşınmaz əmlak sahibləri üçün sərfəli imkanlar yaradır.
azxeber.com xəbər verir ki, AzərbaycanRespublikası ərazisində yaşayış və qeyri-yaşayış sahələri alanlar ödəmiş olduqları ƏDV-nin 30%-ni geri ala bilərlər.
ƏDV-ningeri qaytarılması üçün alıcı ödənişi nağdsız qaydada tam şəkildə etdikdən sonra90 gün ərzində müraciət etməlidir. Bu xidmət yalnız 500 kvadratmetrdən çoxolmayan və yalnız mənzil-tikinti kooperativlərindən (MTK) alınan yaşayış və yaqeyri-yaşayış əmlaklarına şamil edilir. Bu imkandan faydalanmaq üçün www.e-taxes.gov.azportalında qeydiyyatdan keçmək və tələb olunan sənədləri təqdim etmək kifayətdir.
Buxidmət sayəsində daşınmaz əmlak alarkən əlavə qənaət etmək və maliyyə yükünüazaltmaq mümkündür. Həmçinin, müştəri toplanmış ƏDV məbləğlərini Birbank tətbiqindəBirbank kartlarına komissiyasız və limitsiz şəkildə köçürmək şansı qazanır.
Qeydedək ki, daşınmaz əmlak üzrə ƏDV geri qaytarılarkən, geri qaytarılan məbləğin0.5%-i xidmət haqqı kimi avtomatik olaraq müştərinin hesabından tutulur.
Daimən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Birbank 3 milyondançox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi, 119 filialı və 54 şöbəsindən ibarətAzərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir. Bank2025-ci ilədək ölkənin birinci bankı Kapital Bank adı altında müştərilərinəxidmət göstərib və Paşa Holding-ə daxildir. Kapital Bank isə hazırda maliyyəinstitutu olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Bankın məhsul və xidmətləri barədədaha ətraflı məlumat almaq üçün saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz.