Birbank-dan daha bir yenilik: metro və avtobuslarda rahat ödəmə imkanı
Birbank-dan daha bir yenilik: metro və avtobuslarda rahat ödəmə imkanıÖlkənin ilk rəqəmsal bankı Birbank müştərilərinin həyatınıasanlaşdırmağa davam edir. Belə ki, artıq ödəmə terminallarının qarşısında gözləməyəehtiyac yoxdur. Birbank mobil tətbiqində yaradılan QR bilet vasitəsilə paytaxtBakı və Abşeron ərazisində metro və avtobuslardan istifadə edən sərnişinlər gedişhaqlarını fiziki kart olmadan asanlıqla ödəyə bilərlər.
Bunun üçün Birbankmobil tətbiqində "Ödənişlər və köçürmələr" bölməsinə daxil olaraq BakıKart-ıseçmək lazımdır. Daha sonra ödəniş ediləcək kart və məbləği seçib QR biletiyaratmaq olar.
Qeyd etmək lazımdır ki,hər bir QR bilet yalnız bir gediş üçün etibarlıdır. Yaradılan biletinetibarlılıq müddəti 5 dəqiqədir. 5 dəqiqə ərzində biletdən istifadə edilmədiyihalda silinən məbləğ 2 saat ərzində müştərinin balansına geri qaytarılır. Biletqiymətləri "BakıKart"-ın tariflərinə uyğunlaşdırılıb. Sərnişinlər marşrut xəttindənasılı olaraq gediş haqqı məbləğini dəyişə və ya bir neçə QR bilet yarada bilərlər.Yenilikdən istifadə üçün Birbank mobil tətbiqinin ən son versiyada yenilənməsimütləqdir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞAHolding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 120 filialı və 53şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflıməlumat almaq üçün   saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosialşəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul kreditisifarişi üçün— , Birbank kartı sifarişi üçün — . / azxeber.com