Cahangir Əsgərovla bağlı maraqlı məlumatlar... - 15 illik səltənətin sonu
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Prezident İlham Əliyev Cahangir Calal oğlu Əsgərovu "Azərbaycan Hava Yolları" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin prezidenti vəzifəsindən azad edib.
KONKRET.az Cahangir Əsgərovun dosyesini təqdim edir:
Əsgərov Cahangir Cəlal oğlu 1950-ci il iyul ayının 11-də Bakı şəhərində qulluqçu ailəsində anadan olub. 1970-ci ildə Azərbaycan Mülki Aviasiya İdarəsinin Bakı Birləşmiş Aviasiya Dəstəsində əmək fəaliyyətinə başlayıb. 1972-ci ildə Kremençuq Mülki Aviasiya uçuş məktəbini təyyarəçi ixtisası üzrə bitirdikdən sonra Ukrayna Mülki Aviasiya İdarəsinin Çerkask Birləşmiş Aviasiya Dəstəsinə AN-2 təyyarəsinin ikinci pilotu vəzifəsinə göndərilib. Həmin il Azərbaycan Mülki Aviasiya İdarəsinin Zabrat Birləşmiş uçuş dəstəsinə keçirilmiş və burada 1977-ci ilədək aviasiya eskadrilyasının komandiri, uçuş dəstəsinin komandir müavini vəzifələrində uçuşlar həyata keçirib. 1978–1980-ci illərdə Yevlax Birləşmiş Aviasiya Dəstəsinin komandiri – Azərbaycan Mülki Aviasiya İdarəsinin hava limanının rəisi vəzifələrində işləyib.
2008-ci il mayın 1-də "Azərbaycan Hava Yolları" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin prezidenti təyin edilib.
Cahangir Əsgərov son zamanlar ən çox tənqid edilən məmurlardan biri olub. Sadə xalqdan tutmuş, millət vəkillərinə qədər onun fəaliyyətindən narazı olan, onu tənqid edənlər çox olub. AZAL-dakı qiymətlərdən narazı olanlar buna səbəb kimi Cahangir Əsgərovun fəaliyyətini göstəriblər.