Cəbrayılda xəstəxana işçisi həbs edildi: 17 minlik dələduzluq
Cəbrayılda xəstəxana işçisi həbs edildi: 17 minlik dələduzluqCəbrayıl Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının "baş təsərrüfat qardaşı" vəzifəsində işləmiş şəxs dələduzluğa görə həbs edilib.
KONKRET.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, o, bir neçə nəfəri işə düzəldəcəyi vədi ilə aldadıb.
Qeyd olunur ki, o, vəd verdiyi şəxslərdən ümumilikdə 17 min manat pul alıb.
Xəlil A. bu əməllərini 2023-cü ildən törətməyə başlayıb. Pul aldığı şəxsləri xadimə, gözətçi, qeydiyyatçı işinə düzəldəcəyini vəd edib. Xadimə işinə görə 8 min manat, gözətçi işinə görə 4 min manat, qeydiyyatçı işinə görə isə 5 min manat pul alıb. O, aldığı pulları xəstəxananın direktoruna verəcəyini deyib. Amma vədinə əməl etmədiyinə görə zərərçəkmiş şəxslər narazılıq edib. Onlar xəstəxananın direktoru Anar Zamanovun yanına gedərək şikayət ediblər. Anar Zamanov Xəlilin yalan danışdığını deyib.
Zərərçəkmişlərin şikayətindən sonra Xəlil A. həbs edilib. O, zərərçəkmişlərə vurduğu ziyanı ödəməyib. Məhkəmə onun barəsində 3 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzası təyin edib.
Xatırladaq ki, bu işdə adı keçən direktor Anar Zamanov başqa cinayət əməlinə görə məsuliyyətə cəlb edilib. O, Beyləqan Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının həkim-nevroloqu Kifayət Hacıyeva ilə birlikdə rüşvət almaqda təqsirləndirilərək hakim qarşısına çıxarılmışdı. Onlar əlillik dərəcələri təyin etdirmək üçün vətəndaşlardan rüşvət almaqda təqsirli bilinirdilər. Məhkəmə onlar barəsində şərti cəza təyin edib.
Onu da qeyd edək ki, adı çəkilən xəstəxanada bu kimi hallar tez-tez təkrarlanır. 2016-cı ildə də həkim-pediatr Eldar Məmmədov vətəndaşlardan külli miqdarda pul alaraq onlara əlillik dərəcəsi düzəldəcəyini vəd edərək dələduzluq etmişdi.
Hadisə     Baxılıb: 255   Tarix: 19 yanvar 2025
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə paytaxtın Xətai rayonu, Babək prospektində yerləşən yaşayış binasında yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub. Nazirlikdən -a verilən xəbərə görə
Bakının Səbayıl rayonu, Badamdar şosesi adlanan ərazidə torpaq qatı yenidən sürüşüb. Xatırladaq ki, buradakı yolda əvvəllər iki dəfə sürüşmə baş verib. xəbər verir ki, sakinlər deyirlər ki, ərazidə yaşayış zonasının olmas
Lənkəranda kişi arvadını, sonra özünü ov tüfəngi ilə öldürdü
Lənkəran rayonunda iki nəfərin ölümü ilə nəticələnən hadisə qeydə alınıb.  xəbər verir ki, hadisə axşam saatlarında rayonun Kərgəlan kəndində baş verib. 1956-cı il təvəllüdlü Sərhad Məmmədov ov tüfəngi ilə həyat yoldaşı
NATO Rusiyanın qoşunları Polşa sərhədini keçərsə, alyansın dərhal müharibəyə daxil olacağını açıqlayıb. xəbər verir ki, bu barədə Polşanın xarici işlər naziri Radoslav Sikorski bəyan edib. Nazirin sözlərinə görə, əgər Rusiy
Avropada işgüzar səfərdə olan Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva bu gün özünü jurnalist kimi təqdim edən Emin Hüseynova layiqli cavabını verdi. Mehriban Əliyevanın Emin Hüseynova: "Qadın paltarı geyini
Quba rayonunun Xucbala kənd Zöhrab Əkbərov adına tam orta məktəbində birinci sinif şagirdini zorlamaqda şübhəli bilinən yeniyetmə saxlanılıb. xəbər verir ki, bu barədə -a Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Qub
Əfqan Məmmədov VƏFAT ETDİ
Azərbaycanın tanınmış vəkili Əfqan Məmmədov 68 yaşında vəfat edib. Bu barədə -a onun yaxınları məlumat verib. Əfqan Məmmədov uzun sürən xəstəlikdən sonra ötən gecə dünyasını dəyişib. Mərhum Bakıda dəfn olunacaq. Qeyd edə
Salyanda tanınmış xanəndə Vaqif Qurbanoğlu dünyasını dəyişib.  bildirir ki, Vaqif Qurbanxan oğlu Babayev bu gün Salyan Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına kamotoz vəziyyətdə çatdırılıb. Həkimlərin səyinə baxmayaraq onun həyatın
Bakıda sələmçini xüsusi amansızlıqla qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən Elçin Vəliyevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçirilib. "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Aygü