Cənubi Koreyanın "Toburo" partiyasının lideri hərbçilərə haqq qazandırdı
Cənubi Koreyanın Cənubi Koreyanın ən böyük müxalifət partiyası "Toburo"nun lideri Li Jae-Myunq hərbi vəziyyətin tətbiqi üçün dekabrın 3-də parlamentə göndərilən xüsusi təyinatlıların hərəkətlərini dəstəkləyib.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə TASS məlumat yayıb: "Siz heç nədə günahkar deyilsiniz. Əksinə, mən sizə minnətdaram", – deyə siyasətçi bildirib. O əlavə edib ki, dekabrın 3-də ən qaranlıq məqam xüsusi təyinatlıların parlamentə  girməsi  olub:"Parlamentə göndərilən hərbçilərin baxışlarını unuda bilmirəm. Onların çaşqın ifadələri məni təsirləndirdi, çünki onlar günahsız dinc insanlara qarşı güc tətbiq etmək istəmirdilər. Kiçik zabit və əsgərlərin əksəriyyəti qiyamın təhrikçiləri Yun Seok-yeol və Kim Yong Hyun və bəzi komandirlər tərəfindən kobud şəkildə istifadə edildi", – deyə partiya sədri bildirib.