Doğru yolda yeni karyera imkanları: Birbank-ın "PO Growth" proqramına start verildi
Birbank-ın gəncmütəxəssislərin peşəkar inkişafını dəstəkləmək məqsədilə həyata keçirdiyi "POGrowth" proqramına start verildi.
azxeber.com xəbər verir ki, proqram məhsul sahibliyi sahəsində karyeraqurmaq istəyənlərə nəzəri biliklərlə yanaşı praktiki təcrübə qazanmaq imkanı da yaradacaq.
"PO Growth"proqramına ümumilikdə 493 namizəd müraciət edib və yalnız 33 nəfər bütün seçimmərhələlərini uğurla keçərək iştirakçı olmaq şansı qazanıb. Proqramın əsasözəlliklərindən biri təlimin 5 moduldan ibarət olması və hər modulu fərqliekspertlərin aparmasıdır. Bu ekspertlər arasında ofis liderləri, məhsulsahibləri, ekspert mərkəzi liderləri və "Agile" metodologiya üzrə yerlimütəxəssislər yer alıb. Ümumilikdə 28 təlimçi iştirakçıların bilik vəbacarıqlarının inkişafına töhfə verəcək.
Təlimlər məhsulunideya mərhələsindən başlayaraq, onun müştəriyə çatdırılması və sonrakı analizmərhələsinə qədər bütün prosesi əhatə edəcək. Bu zaman həm texniki biliklərə,həm də yumşaq bacarıqların formalaşdırılmasına xüsusi diqqət ayrılacaq. Proqram"Agile" metodologiya prinsipləri əsasında təşkil olunub ki, bu da iştirakçılarareal iş mühitinə daha sürətli adaptasiya olmaq vərdişləri qazandıracaq.
Qeyd edək ki,Birbank ölkənin ilk banklarından biridir ki, 2018-2020-ci illərdən etibarən "Agile"metodologiyanı öz iş proseslərinə tətbiq etməyə başlayıb. Bu yanaşma sayəsindəbankın məhsul inkişafı prosesi daha səmərəli və müştəriyönümlü şəkildə qurulub.Məhz bu təcrübə əsasında yaradılan "PO Growth" proqramı gələcək məhsulsahiblərinin çevik düşüncə tərzində yetişdirilməsini hədəfləyir.
Proqramın açılışmərasimində çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan kapitalı vəTəşkilati inkişaf üzrə Baş inzibatçı Fərqanə Məmmədova proqramın əhəmiyyətinivurğulayaraq bildirib: "Birbank olaraq, biz rəqəmsal məhsul idarəetməsisahəsində əldə etdiyimiz bilik və təcrübəni yeni nəslə ötürməyi, onlarıninkişafına dəstək verməyi özümüz üçün böyük məsuliyyət və eyni zamanda qürur hesabedirik. İnanırıq ki, "PO Growth" proqramı gənclər üçün həm peşəkar karyera, həmdə şəxsi inkişaf baxımından yeni imkanlar yaradacaq. Bu yolda sizə uğurlar arzuedir və gələcək uğurlarınızı səbirsizliklə gözləyirik".
Birbank-ın həyatakeçirdiyi "PO Growth" proqramı, həm bank sektorunda karyera qurmaq istəyənlər,həm də məhsul idarəçiliyi sahəsində peşəkar biliklərini artırmaq arzusundaolanlar üçün dəyərli platforma olacaq. Proqram 4 ay davam edəcək vəiştirakçılar bu müddət ərzində intensiv təlimlər və real iş mühiti ilə tanışolacaqlar. Bu, Birbank-ın ölkədə insan kapitalının inkişafı və çevik idarəetməmədəniyyətinin yayılması istiqamətindəki səylərinin növbəti uğurlu addımıdır.
Daim ən son rəqəmsal yeniliklər və bank məhsulları təqdim edən Birbank 3milyondan çox aktiv istifadəçisi olan mobil tətbiqi, 119 filialı və 54 şöbəsindənibarət Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir.Bank 2025-ci ilədək ölkənin birinci bankı Kapital Bank adı altında müştərilərinəxidmət göstərib və Paşa Holding-ə daxildir. Kapital Bank isə hazırda maliyyəinstitutu olaraq fəaliyyətini davam etdirir. Bankın məhsul və xidmətləri barədədaha ətraflı məlumat almaq üçün saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankınmüxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.