Donald Trampın yeni planlarına nə daxildir?
Donald Trampın yeni planlarına nə daxildir?Donald Tramp respublikaçı senatorlara immiqrasiya siyasətinin sərtləşdirilməsi və sərhədlərin möhkəmləndirilməsinə yönəlmiş 100 sərəncamdan ibarət plan təqdim edib.
KONKRET.az xəbər verir ki, bu barədə "Axios" portalı məlumat yayıb.Bildirilir ki, senatorlara Trampla görüşdə müzakirə edilən 100 sərəncamdan ibarət ilkin plan təqdim edilib. Məlumatda daha sonra qeyd olunur ki, Trampın əsas təşəbbüslərindən biri koronavirus pandemiyası zamanı qəbul edilmiş və miqrantların sığınacaq tələblərinə baxmadan deportasiya edilməsinə imkan verən tədbir olan "Title 42"-nin bərpasıdır. Plana həmçinin Meksika ilə sərhəddə divar tikintisini davam etdirmək, miqrantlar üçün sığınacaqla bağlı yeni məhdudiyyətlər və miqrasiya əməliyyatlarına kömək etmək üçün yerli hüquq-mühafizə orqanlarından istifadə etmək əmrləri də daxil idi.