DTX rəisindən Azərbaycanda qarışıqlıq yaratmağa çalışanlara SƏRT XƏBƏRDARLIQ
DTX rəisindən Azərbaycanda qarışıqlıq yaratmağa çalışanlara SƏRT XƏBƏRDARLIQ"Bəzi qonşu ölkələrin ərazisindən bir sıra radikal dairələr regionda və Azərbaycan daxilində mövcud olan sabitliyin və əmin-amanlığın pozulmasına yönəlmiş fəaliyyəti mütəmadi davam etdirirlər".
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Dövlət Təhlükəsizlik Xidmətinin (DTX) rəisi, general-polkovnik Əli Nağıyev iyulun 26-da Qırğızıstanın Çolpan-Ata şəhərində Türkdilli Dövlətlərin Xüsusi Xidmət Orqanları Konfransının XXIV iclasında çıxışında deyib.
DTX rəisi vurğulayıb ki, Respublikamızın xüsusi xidmət orqanları tərəfindən daim ayıq-sayıqlıq qorunmaqla hər cür neqativ halların qarşısı qətiyyətlə alınacaq.
"Həmçinin, Ermənistandakı revanşist qüvvələrin təxribat niyyətlərindən hələ də əl çəkməməsi və bu ölkənin müxalifətinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması prosesinə xələl gətirilməsi üçün ciddi-cəhdlə çalışmasının dərin təəssüf hissi yaradır", – deyə Ə.Nağıyev bildirib.