Dürdanənin qızı: 'Anamın Xudayar haqda yazdığı kitab yarımçıq qaldı
"Anam Xudayar Yusifzadənin həyatından kitab yazırdı, yarımçıq qaldı. İnşallah onu fevral ayına qədər çap etdirəcəyəm".
Bu sözləri azxeber.com-a açıqlamasında 8 gün erməsi əsirliyində olmuş mərhum Dürdanə Ağayevanın qızı Ləman Camalova bildirib:
Ləman, anasının yarım qalan bütün planlarını həyata keçirəcəyinə dair söz verdiyini deyib:
"Anamın bu günə qədər işıq üzü görən ilk kitabı "Yarımçıq qalmış ömür" adlanır. O kitabda anam öz həyatından sonra 613 Xocalı şəhidinin həyatını qələmə alıb. İkinci kitabda isə gizir Səlimov Cəmil Oqtay oğlunun həyatınıda bəhs olunur. Sonuncu-yarımçıq qalan kitabı isə şəhid Xudayar Yusifzadə haqqındadır. Şəhid Xudayar Yusifzadənin anası Radə xanım özü anamdan belə bir kitab yazmağı xahiş etmişdi. Anam da təbii ki yazaram deyib razılaşmışdı. İnşallah ki, fevral ayına qədər kitabımızın çap olunmasını istəyirəm".
Ləman anasının həyatını yenidən qələmə alacağını da deyib:
"Anam öz həyatını yazmışdı. Amma bilmək olmaz, bəlkə ondan sonra mən öz anamın həyatını təkrar qələmə alaram. Bir var mən öz həyatımı yazam, bir də var qızım öz gözü ilə mənim həyatımı görsün".