Ərdoğan Azərbaycanla bağlı xoş xəbəri elan etdi: Tezliklə…
Ərdoğan Azərbaycanla bağlı xoş xəbəri elan etdi: Tezliklə…Azərbaycan və Ermənistanın sülh prosesi çərçivəsində göstərdiyi səmimi səyləri yaxından izləyirik, ən qısa zamanda xoş xəbər almağa ümid edirik.
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Nazirlər Kabinetinin iclasından sonra çıxışında deyib.
"Qarabağda 30 illik işğalın başa çatması ilə Cənubi Qafqazda daimi sülh üçün unikal fürsət yaranıb. İndi bu coğrafiyada sülh küləkləri əsir. Arzumuz odur ki, prosesə mane olmağa çalışanlara fürsət verilməmiş xoş xəbərlər alınsın. Azərbaycanlı qardaşlarımızla koordinasiyalı şəkildə işləməyə davam edəcəyik", – Ərdoğan qeyd edib.
Siyasi     Baxılıb: 303   Tarix: 29 oktyabr 2024
Köçəryan və Sərkisyanın Azərbaycana gətirilməsi GÜNDƏMDƏ: Paşinyan onları Bakıya təhvil verəcəkmi?
"Azərbaycan böyük ehtimalla Ermənistana yeni tələblər irəli sürüb". "Ermənistan" fraksiyasının deputatı Artur Xaçatryanın səsləndirdiyi bu fikirlər birmənalı qarşılanmayıb və müzakirələrə yol açıb. Xaçatrya