Ermənistanın Qərbəyönümlü siyasət yeritməsi Rusiya tərəfindən cavabsız qalmayacaq' - Partiya sədri
"Heç kəsə sirr deyil ki, Paşinyan Qərbin layihəsidir və Fransanın da, Makronun da ona belə sahiblənməsi təsadüfi deyil. Ermənistan Rusiyanın əlindən Paşinyan vasitəsi ilə alınmağa çalışır. Paşinyan da onun oraya gətirilmə missiyasını icra edir. Avropa Birliyinə üzvlük haqqında qanun layihəsini qəbul edir, Amerikayla strateji tərəfdaşlıq müqaviləsi imzalayır, Fransanın az qala silahlı qüvvələrini öz ərazisinə gətirir. Bunlar hamısı Paşinyanın gözlənilən addımları idi. Niyə indi edir? Çünki Ermənistan şübhəsiz ki, varlığının 90%-ni Rusiyaya borcludur və Paşinyana qədər də belə idi. Həm qurulması, həm Qarabağın işğalı, həm də Ermənistanın iqtisadiyyatının hamısı Rusiyadan asılı idi. Paşinyan təzə gələndə istəsə də birbaşa Rusiyadan qoparaq Qərbəyönümlü siyasət yürüdə bilməzdi, çünki bütün mexanizmlər çökərdi".