"Gənc Qan Donorlarının IV Ümumrespublika Forumu" baş tutub
14 İyun - ÜmumdünyaQan Donoru Günü ərəfəsində "Gənc Qan Donorlarının IV Ümumrespublika Forumu"keçirilib.
azxeber.com xəbər verir ki, forum Qırmızı Ürəklər Fondu, Qan Donorları Assosiasiyası, AzərbaycanRespublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi, Mərkəzi Qan Bankı və "Fairmont Baku" otelinin birgə tərəfdaşlığı ilə baştutub.
Forumun məqsədi qandonorluğunun inkişafına dəstək olmaq, könüllü qanvermənin əhəmiyyəti barədəinsanların məlumatlandırılmasını təşviq etmək və irsi qan xəstəliklərindən əziyyətçəkən uşaqların sağlamlığının bərpası istiqamətində cəmiyyətin maarifləndirilməsiidi.
Forumun davamı olaraq tədbirdə iştirakedən 25 gənc "Gənc qan donorlarının ictimai müzakirə platforması"layihəsi çərçivəsində təşkil olunan 3 günlük təlimlərdə iştirak edəcəklər. Dahasonra onlar yaşadıqları regionlarda gənclər arasında "könüllü donorluq şəbəkəsi"ninqurulmasına cəlb olunacaqlar.
Qeyd edək ki, "Red Hearts"- Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsüilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond əsasən uşaq evlərinə,sığınacaqlara və digər ehtiyacı olanlara yardımlar edir. saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti,gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planlar və digər maraqlı məlumatları əldəetmək, həmçinin "Cəmiyyət" bölməsinə daxil olub ianələr etmək olar.