Qazılar Şurasının Fətvasına görə adambaşına 10-15 manat fitrə zəkatının verilməsi tövsiyə olunur. xəbər verir ki, bununla bağlı Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi (QMİ) məlumat yayıb. Bildirilib ki, fitrə canın sədəqəsidir və imkan
Türkiyənin vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanı təbrik edib
Türkiyənin vitse-prezidenti Cevdet Yılmaz Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevaya təbrik məktubu göndərib. xəbər verir ki, təbrikdə deyilir:. "Hörmətli Birinci vitse-prezident,. Zati-alinizin və qarda
Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçusu dünyasını dəyişib
Azərbaycan Ordusunun hərbi qulluqçusu dünyasını dəyişib. Bakıvaxtı.az-a istinadən xəbər verir ki, Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutun kursantı Elnur Əliyev vəfat edib. Məlumata əsasən, onun ürək çatışmazlığından öldüyü bildirilir
Küləkli hava ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq
Milli Hidrometeorologiya Xidməti martın 31-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verib. Bu barədə -a Milli Hidrometeorologiy
Məhkəmə Qalib Məmmədov ilə bağlı qərar verdi
Yasamalda yaşayış olan evi sökən "Melissa Group" tikinti şirkətinin rəhbəri Qalib Məmmədov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. "Report" xəbər verir ki, Xətai rayon Məhkəməsində hakim Aygün Həsənovanı
Bolqarçayda sel təhlükəsinin qarşısını almaq məqsədilə lildən təmizlənmə işləri aparılır
Bolqarçayın məcrasında ötən il görülən lildən təmizləmə işləri bu il də davam etdirilir. 2025-ci ilin İstismar Tədbirlər planına əsasən Biləsuvar Su Meliorasiya Sistemlərinin İstismarı İdarəsi tərəfindən artıq mart ayında
Azərbaycanda zəlzələ oldu
İmişlidə 3.4 maqnitudalı zəlzələ olub. Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzindən -a verilən xəbərə görə, Zəlzələlərin tədqiqatı bürosunun məlumatına əsasən, Saatlı stansiyasından 11km şimalda, İmişlidə zəlzələ qeydə alınıb
Ermənistan silahlı qüvvələri növbəti dəfə təxribatlara əl atıb
Martın 29-u axşam və 30-u səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri pilotsuz uçuş aparatı və dronlar vasitəsilə Qerenzur yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqeləri ilə üzbəüz istiqamətdəki Azərbaycan Ordusunu