idman xəbərləri Azərbaycan və dünya idmanının bütün sahələrini əhatə edən operativ xəbərlər İdman Xəbərləri kateqoriyasında yer alır. Bu bölmədə idman ictimaiyyətinin maraqlı simalarından eksklüziv müsahibələr, müxtəlif sahələrdəki problemlərlə bağlı araşdırmalar işıq üzü görür. İdman Xəbərləri kateqoriyasına önəmli turnirlərdən və maraqlı tədbirlərdən geniş yazılar, birbaşa reportajlar, video görüntülər, fotosessiyalar yerləşdirilir.
Əksər ölkələrdə olduğu kimi, Azərbaycanda da idmana və idman xəbərlərinə maraq böyükdür. Xüsusən, futbol, güləş və şahmat xəbərlərinin ölkəmizdə oxucusu çoxdur. Təbii ki, idmanın şahı olan futbola aid xəbərlər daha çox reytinq toplayır. Azarkeşlərin həsrətlə gözlədiyi Avropa və dünya çempionatları zamanı idman xəbərlərinin auditoriyası daha da genişlənir, 7-dən 77-yə hamı bu cür xəbərlərin oxucusuna çevrilir.