idman xəbərləri Azərbaycan və dünya idmanının bütün sahələrini əhatə edən operativ xəbərlər İdman Xəbərləri kateqoriyasında yer alır. Bu bölmədə idman ictimaiyyətinin maraqlı simalarından eksklüziv müsahibələr, müxtəlif sahələrdəki problemlərlə bağlı araşdırmalar işıq üzü görür. İdman Xəbərləri kateqoriyasına önəmli turnirlərdən və maraqlı tədbirlərdən geniş yazılar, birbaşa reportajlar, video görüntülər, fotosessiyalar yerləşdirilir.Əksər ölkələrdə olduğu kimi, Azərbaycanda da idmana və idman xəbərlərinə maraq böyükdür. Xüsusən, futbol, güləş və şahmat xəbərlərinin ölkəmizdə oxucusu çoxdur. Təbii ki, idmanın şahı olan futbola aid xəbərlər daha çox reytinq toplayır. Azarkeşlərin həsrətlə gözlədiyi Avropa və dünya çempionatları zamanı idman xəbərlərinin auditoriyası daha da genişlənir, 7-dən 77-yə hamı bu cür xəbərlərin oxucusuna çevrilir.
Ən mötəbər idman yarışı olan Olimpiya Oyunlarında idman xəbərlərinin Azərbaycandakı baxış sayı birə beş artır. Bu isə ölkəmizdə Yay Olimpiya Oyunlarının xüsusi sevgi və maraqla izlənməsi ilə əlaqədardır. İnsanlar Olimpiya Oyunlarındakı yeniliklərdən anında xəbər tutmaq istəyirlər. Bu isə idman xəbərlərinin çəkisini bir qədər də artırır.