İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə neçə erməni seçici var? - "Dəqiq məlumat yoxdur"
İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə neçə erməni seçici var? - Məlum olduğu kimi, sentyabrın 1-də Azərbaycanda növbədənkənar parlament seçkiləri keçiriləcək. Bu, ölkəmizin ərazi bötövlüyünü təmin etdikdən sonra Milli Məclisə keçirilən ilk seçkilərdir.
Maraqlı məqamlardan biri isə işğaldan azd edilmiş ərazilərdə neçə erməniəsilli Azərbaycan vətəndaşının olmasıdır.
KONKRET.az bununla bağlı Azərbaycan Respublikasının Dövlət Statistika Komitəsinə sorğu ünvanlayıb. Komitədən sorğumuza cavab olaraq bildirilib ki, hazırda işğaldan azad edilmiş ərazilərdə erməniəsilli neçə vətəndaşımızın olması ilə bağlı dəqiq məlumat vermək mümkün deyil.
Komitədən bildirilib ki, siyahıyaalma 10 ildən bir keçirilir:
"Beynəlxalq metodoloji tövsiyələrə uyğun olaraq etnik mənsubiyyətə dair məlumatlar 10 ildən bir yenilənən siyahıyaalma zamanı əldə edilir. 2019-cu ilin məlumatlarına əsasən, hazırda Azərbaycanda yaşayan erməniəsilli vətəndaşların sayı 178 nəfərdir. Siyahı dərc edilən zaman işğal altında olan ərazilərdəki əhali barədə DSK-də məlumat mövcud olmayıb".