İstedadlı gənclər üçün daha bir fürsət: "Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüd Proqramı"na qəbul başladı
Təhsilin İnkişafı Fondu və Qırmızı ÜrəklərFondunun birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən "Qırmızı Ürəklər TəhsilTəqaüd Proqramı"na start verilib. azxeber.com xəbər verir ki, layihənin məqsədi yüksək bal toplayaraq ali məktəblərədaxil olan, sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olantələbələrə dəstək olmaqdır. Proqrama Azərbaycanın bütün ali təhsil müəssisələrinin bakalavr pilləsində əyani təhsil alan, Azərbaycan Respublikasının vətəndaşıolan I kurs tələbələri müraciət edə bilərlər. Bununla yanaşı namizədlərdən alitəhsil müəssisəsinə qəbul imtahanında minimum 600 bal toplamaq, dərsdənkənar fəaliyyətlərdəaktiv iştirak etmək (könüllü, sosial fəaliyyət və s.) tələb olunur. Eynizamanda proqramda aşağıdakı sosial kriteriyalardan birinə uyğun olan tələbələrinmüraciətləri dəyərləndiriləcək.