Kapital Bank 2024-cü ilin I rübünün maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ınaktivləri 1 aprel 2024-cü il tarixinə 8.8 milyard manat təşkil edib. Müştərilərəverilən kreditlərin həcmi isə 4.4 milyard manat olub.
1 aprel 2024-cü il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 6.7 milyard manat təşkil edib.
Bankın 1 aprel 2024-cü il tarixinətutulmalardan sonra məcmu kapitalı 882 milyon manat, adi və imtiyazlı səhmlərisə 265 milyon manatdır.
Qeyd edək ki, Kapital Bank Moodys vəStandard & Poors beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinəmalikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir vəAzərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 53 şöbəsi iləmüştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflıməlumat almaq üçün saytına,196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— ,Birbank kartı sifarişi üçün . / azxeber.com