Kapital Bank beynəlxalq layihənin tərəfdaşı oldu
Kapital Bank beynəlxalq layihənin tərəfdaşı olduÖlkənin birinci bankıKapital Bank Azərbaycanda"A-hub Akselerasiya Proqramı"nın tərəfdaşı oldu.
azxeber.com xəbər verir ki, mədəniyyət Nazirliyi və İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatının (ICESCO) dəstəyi ilə keçirilənlayihənin açılış mərasimi baş tutdu.
2021-ci ildən etibarən ICESCO-nun üzvü olan ölkələrdəkeçirilən layihə innovativ inkişaf sahəsində təşəbbüslərin, biznes subyektlərinindəstəklənməsi, gənclərin bu sahəyə marağının artırılması, mədəniyyət sahəsi iləözəl yaradıcı sahibkarlıq subyektlərinin əlaqələndirilməsi məqsədilə həyatakeçirilir.
Açılışda iştirak edən ICESCO-nun baş direktoruSalim bin Məhəmməd əl-Malik və mədəniyyət nazirinin müavini Fərid Cəfərov layihəninməqsədini yüksək dəyərləndirərək proqram iştirakçılarına uğurlar arzuladılar.Kapital Bank-ın Marketinq İdarəsinin Birbank sahəsinin lideri Zakir Xanməmmadovçıxışında bu kimi təşəbbüslərin və startap layihələrin gənclərə yeni imkanlaryaratdığını və onlarda innovativ düşüncətərzi formalaşdırdığını qeyd etdi. "Kapital Bank olaraq biz hər zamanmotivasiyalı, təşəbbüskar və istedadlı gənclərə dəstək göstəririk. Məhz bu səbəbdəngənc nəslə maraqlı olan müxtəlif layihələrdə tərəfdaş kimi çıxış edirik. Əminəmki, "A-hub" proqramı yerli startap ekosisteminin inkişafına böyük töhfə verəcək".
Qeyd edək ki, 2023-cü ildə proqrama qoşulmaq üçünBakı, Sumqayıt və Gəncə şəhərlərindən 14 komanda müraciət edib. Komandalar 6 həftəlikakselerasiya keçdikdən sonra öz startaplarını milli finalda təqdim edəcəklər. Millifinalda qalib gələn komandalar böyük finalda iştirak etm saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlifsosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul kreditisifarişi üçün — , Birbank kartı sifarişi üçün — .
İqtisadiyyat     Baxılıb: 394   Tarix: 05 oktyabr 2023
son xeberler azerbaycan xeberleri yeni xeberler sonxeber.az cəbhədən son xəbərlər 2026 iqtisadiyyat xeberleri bugun en son xeberleri