Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə keçirilən Respublika Fənn Olimpiadaları yekunlaşdı
Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə keçirilən Respublika Fənn Olimpiadaları yekunlaşdıÖlkəninbirinci bankı Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə Azərbaycan Respublikası Elmvə Təhsil Nazirliyi tərəfindən 2023-2024-cü tədrisili üzrə keçirilənRespublika Fənn Olimpiadaları başa çatıb. Ümumilikdə 62 mindən çox şagirdin qeydiyyatdan keçdiyi olimpiadalar 8-11-ci sinif şagirdləri arasında, 8 fənn üzrə,143 mərkəzdə təşkil edilib. Şagirdlər biliklərini Azərbaycan dili və ədəbiyyat,riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya, informatika, tarix və coğrafiya fənləriüzrə 3 turda sınayıblar.portal.edu.az platformasıüzərindən elan edilib.
Təhsilə dəstək Kapital Bank-ınstrateji planının bir hissəsidir. Məktəblilərin motivasiyası bu istiqamətdəxüsusi yer tutur. Bank bu kimi layihələrə dəstək olmaqla istedadlı şagirdləriaşkar etmək, onların bilik və bacarıqlarını üzə çıxarmaq, eləcə də çalışqanlığıilə seçilən məktəbliləri qiymətləndirməyi hədəfləyir. Artıq 7-ci təhsililidir bu layihəyə sponsorluq edən Kapital Bank-ın məqsədi şagirdləri alitəhsil almağa motivasiya etmək və uğurlu təhsil həyatının ardından onları əməkbazarına peşəkar mütəxəssis olaraq qazandırmaqdır.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün   saytına,196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinəmüraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— , Birbank kartısifarişi üçün —  . / azxeber.com