Kapital Bank-ın COP29 gündəliyi: Yaşıl gələcək üçün yeni perspektivlər yaratmağa davam edirik
Kapital Bank-ın COP29 gündəliyi: Yaşıl gələcək üçün yeni perspektivlər yaratmağa davam edirikİqlim dəyişikliyiilə mübarizə məqsədi daşıyan, dünyaliderləri, alim və mütəxəssisləri bir araya gətirən ən vacib qlobal tədbirlərdənbiri,BMT-nin İqlim Dəyişikliyiüzrə Konfransı COP29 uğurla davam edir. Ölkənin birinci bankı Kapital Bank konfransda Paşa Holding nümayəndə heyətinin tərkibində iştirak edir. TədbirinYaşıl zona hissəsində Kapital Bank-a məxsus stend qurulub. Stenddə bankın rəsminümayəndələri iştirakçılarla fikir mübadiləsi aparır, təcrübələrini bölüşür,qonaqların suallarını cavablandırırlar.
Eyni zamanda bankın rəsmi nümayəndələri təşkiledilən panellərdə aktiv olaraq iştirak edirlər. Ötən gün Kapital Bank-ın təşkilatçılığıilə "Azərbaycanda Dayanıqlı KOS mühiti" mövzusunda panel müzakirəsi baş tutub."Deloitte Azərbaycan"-ın  Vergi və HüquqPraktikasının rəhbəri Nuran Kərimovun moderatorluğu ilə keçirilən müzakirədə KapitalBank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə,Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov,Paşa Bank-ın Korporativ və İnstitusional Bankçılıq sahəsinin lideri FəridQuliyev, "BİOROPEAN MMC"-nin direktoru Emin İlyas iştirak edib. Panel zamanıyeni ideyalar, sahibkarların problemləri, çıxış yolları, bu istiqamətdə dövlətvə özəl tərəfdaşlığı kimi məqamlar müzakirə edilib. Çıxışında yaşıliqtisadiyyatı dəstəkləyən ideyaların maliyyələşdirilməsinə toxunan Fərid Hidayətzadəbu mövzudakı perspektivlərdən danışıb.
Bu gün isə bankın İdarə Heyətinin sədri, Başİcraçı direktor Fərid Hüseynov "Dayanıqlı rəqəmsallaşma" mövzusunda keçirilənpanelə spiker olaraq qatılıb. O, rəqəmsallaşma mövzusunda Kapiatl Bank-ın təcrübəsinivə şəxsi yanaşmasını iştirakçılarla bölüşüb. "Rəqəmsal transformasiyaya keçid perspektivindən baxdıqda hər bir şirkətinbəlli bir strategiyası və məsələyə individual yanaşması olmalıdır. Burada vacibolan dayanıqlılıq prinsipinin həm biznesin inkişafına xidmət etməsi, həm də təbiətəfayda verməsini təmin etməkdir. Bu istiqamətdə edilən investisiyalar və təşəbbüslərmüştərilərlə yanaşı, ətraf mühitə də xidmət etməlidir. Vacib olan bu balansıdoğru idarə edə bilməkdir".
"Dayanıqlırəqəmsallaşma" mövzusunda keçirilən daha bir paneldə isə Kapital Bank-ın ÖdənişSistemləri ofisinin lideri Zakir Xanməmmədov spiker qismində iştirak edib. O, çıxışındaverilənlərin analitikası, bankın tətbiq etdiyi rəqəmsal həllər, bu həllərinekologiyaya qatqısı kimi məqamlara toxunub.
Bu tarixi konfransın iştirakçısı olmaq istəyən hərkəs iticket.az saytından ödənişsiz olaraq bilet əldə edərək tədbirdə iştirak edəbilər.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün  saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və yaBankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.Nağd pul krediti sifarişi üçün— , Birbank kartı sifarişi üçün — . / azxeber.com