Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən Beynəlxalq Autizm festivalı başa çatdı
Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən Beynəlxalq Autizm festivalı başa çatdıAzərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinintərafdaşlığı, Kapital Bank-ın dəstəyi ilə həyata keçirilən Beynəlxalq AutizmKonfransı başa çatıb. "Birgə və Sağlam" İctimai Birliyinin təşkilatçılığı iləkeçirilən tədbir 3 gün davam edib.
azxeber.com xəbər verir ki, konfransda "İnklüziv siniflərdə autizmli şagirdlərəbacarıqların öyrədilməsi barədə tədqiqatlar", "Təhlükəsizlik bacarıqlarınınöyrədilməsinə həsr olunmuş 35 illik tədqiqatlardan öyrənilən dərslər", "ASPmüalicəsində tibbi müdaxilələr", "Autizmli uşaqlarda yuxu problemləri:etiologiya və davranış perspektivləri" və digər mövzularda seminarlarkeçirilib.
Tədbirdə müasir dövrün problem olan autizmlə mübarizəyolları, bu istiqamətdə dövlət və özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində atılmalı olanaddımlar müzakirə edilib. Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü Fərid FəridHidayətzadə çıxışında qeyd edib ki, Bizim əss fəaliyyət istiqamətimiz bankçılıqolsa da cəmiyyətin inkişafında da rol oynamağa çalışırıq. "Korporativ SosialMəsuliyyət layihələri hər zaman bankımızın strategiyasının ən vacibistiqamətlərindən biri olub. Autizm müasir dövrün reallıqlarından biridir və bumövzuda hamımızın məlumatlı olması olduqca vacibdir. Elə buna görə də bizkonfransın işini olduqca yüksək qiymətləndirir və bu gözəl missiyada sizinləeyni yolda addımlayırıq.
İnanıramki, bu konfrans təkcə elmi müzakirələrlə deyil, həm də cəmiyyətin müxtəlif sahələrindəreal dəyişikliklərə yadda qalacaq. Müasir dövrün tələbi həm də daha inkluziv cəmiyyətinformalaşmasıdır. Bu istiqamətdə atılan bütün addımlar alqışlanmalıdır".
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞAHolding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 118 filialı və 54şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə dahaətraflı məlumat almaq üçün saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankınmüxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pulkrediti sifarişi üçün— , Birbankkartı sifarişi üçün — .