Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə keçirilən Azərbaycan Biznes Keys yarışmasının qalibləri bəlli oldu
Ölkənin birincibankı Kapital Bank və ABŞ Təhsilli Azərbaycan Məzunlarıİctimai Birliyinin (ABMA) birgə tərəfdaşlığı ilə keçirilən 20-ci Azərbaycan Biznes Keys Yarışmasının (ABCC 2024) qalibləri bəlli olub.
Yerli və xaricitələbələri əhatə edən yarışmanın yarımfinal mərhələsində hər komandada 4 nəfər olmaqla 16 komanda qalib adı uğrunda mübarizə aparıb. Yarışmanın birincisi 76nömrəli komanda olub. 16 nömrəli komanda 2-ci, 79 və 4 nömrəli komanda isə eyninəticə ilə 3-cü yerə layiq görülüblər. Qalib komandaya 14 000 manat dəyərindəpul mükafatı təqdim olunub.
Müsabiqənin keçirilməsindəməqsəd ali təhsil müəssisələri tələbələrininbiznes yönümlü sahələr üzrə bacarıq və vərdişlərini təkmilləşdirmək, onlarınmaliyyə, marketinq, hesabat, texnologiya və idarəetmə sahələrində praktiki vərdişlərəyiyələnməsinə dəstək olmaqdır.
Ölkəninbirinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ənböyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün saytına, 196 Sorğu Mərkəzinəvə ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.Nağd pul krediti sifarişi üçün — , Birbank kartı sifarişiüçün — . / azxeber.com