Kapital Bank pərakəndə bankçılıq sahəsində iki beynəlxalq mükafata layiq görüldü
Ölkənin birincibankı Kapital Bank pərakəndə bankçılıq bazarındakı liderliyini bir dahatəsdiqləyərək beynəlxalq "World Economic Magazine 2024 Awards"-ın "Azərbaycanınən yaxşı kredit kartı xidmətlərinin təminatçısı-2024" və "Azərbaycanın ən yaxşıpərakəndə bankı-2024" mükafatlarına layiq görülüb.
azxeber.com xəbər verir ki, "Azərbaycanın ən yaxşı pərakəndə bankı-2024" adına layiq görülən bank ölkə üzrə geniş filial və partnyor şəbəkəsinə malikolmaqla yanaşı, bazarda lider mövqeyini bir sıra mühüm göstəricilərlə sərgiləyir.İnnovativ məhsullar və dayanıqlı maliyyə həlləri təqdim edən bankın hazırda nağd pul krediti üzrə portfeli 2.19 milyardmanat, kredit kartları üzrə portfeli isə təxminən 688.03 milyon manat təşkiledir.
Bank "Azərbaycanınən yaxşı kredit kartı xidmətlərinin təminatçısı 2024" mükafatını cari ilinoktyabr ayında müştərilərə təqdim etdiyi Birbank Star kartı ilə qazanıb."Birbank Star ilə sənə olar" şüarı altında təqdim edilən kart, kreditkartlarının ənənəvi şərtlərindən tamamilə uzaq, sadə və rahat maliyyəməhsuludur. Qeyd edək ki, Birbank Star-ı minimum 500 manat, maksimum 30 000 manatadəkməbləğlə əldə edə etmək mümkündür. Üstəlik digərbankların bankomatlarında nağdlaşdırma və digər bank kartlarına köçürməəməliyyatlarında heç bir faiz və komissiya tətbiq edilmir. Ödəniş şərtləri isəolduqca sadədir. İstifadə edilən məbləğ ayın sonuncu gününədək kartaqaytarılmalıdır. Vaxtında edilməyən ödənişlər üçün hər 500 manat məbləğə görə 10manat xidmət haqqı ödənilir.