Kapital Bank tələbələrə karyera yolunda yeni imkanlar yaratmağa davam edir
Kapital Bank tələbələrə karyera yolunda yeni imkanlar yaratmağa davam edirÖlkənin Birinci bankıKapital Bank Korporativ Sosial Məsuliyyət startegiyasına uyğun olaraq cəmiyyətindayanıqlı inkişafına xidmət edən layihələrlə tez-tez gündəmə gəlir. Bu layihələrsırasında "Təhsilə dəstək" istiqaməti xüsusi yer alır.
azxeber.com xəbər verir ki, bankın Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, AzərbaycanTexnologiya Universiteti və Bakı Mühəndislik Universitetində müasir texnolojistandartlara cavab verən "Kapital Bank" otaqları fəaliyyət göstərir. Burada tələbələrmüasir dövrün tələblərinə uyğun təhsil almaqla yanaşı, vaxtaşırı bankda çalışanpeşəkar mütəxəssislər tərəfindən təlimlərə cəlb olunur, eyni zamanda işdünyasında uğur qazanan peşəkar insanlarla ustad dəsrlərinə qoşulub fikirmübadiləsi aparırlar. Bu istiqamətdə növbəti təlim Bakı Mühəndislik Universitetindəvə Gəncə şəhərində yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universitetində keçirilib.
Ötən günlərdə KapitalBank-ın Gəncə filialının rəhbəri Vüqar Paşayev "Uğur layihəsi və müasirbankçılıq" mövzusunda Azərbaycan Texnologiya Universitetinin tələbələrininqarşısında çıxış edib. Təlimdə "Vaxtın doğru idarə edilməsi", "İş həyatındaemosional intellektin və yumuşaq bacarıqların rolu", "Bankçılığın müasirtendensiyaları", "Rəqəmsallaşma" kimi mövzular müzakirə edilib. 50 nəfər tələbəninqoşulduğu təlim interaktivliyi və gənclərin aktiv iştirakı ilə yadda qalıb.
Bakı MühəndislikUniversitetinin tələbələri isə 3 günlük silsilə təlimlərdə iştirak ediblər. Aliməktəbdə fəaliyyət göstərən Kapital Bank otağında baş tutan təlim müasir dövrünqlobal istiqamətlərindən biri olan "Kibermüdafiə" mövzusuna həsr olunub. Təliminilk günündə bankın İnformasiya təhlükəsizliyi departamentinin Tətbiqi proqram təhlükəsizliyiüzrə rəhbəri İbrahim Əliyev və şöbənin əməkdaşı Fərhad Abdulkərimov "Kibertəhlükəsizliksahəsində karyera" mövzusunda öz biliklərini tələbələrlə bölüşüblər. Kibertəhlükəsizlikfakültəsinin 1-ci kurs tələbələrinin iştirak etdiyi təlimdə bu istiqamətdəkaryera imkanları, kibertəhlükəsizliyin gələcək perspektivləri müzakirə edilib.
Kapital Bank-ın Tətbiqiproqram təhlükəsizliyi üzrə mütəxəssisi Oqtay Nəbili "Kiber hücumlarınanatomiyası" mövzusunda təlimin ikinci günündə tələbələrlə görüşüb. Proqramınson günündə "Tətbiqi proqramların təhlükəsizliyi" mövzusunda tələbələrinsuallarını bankın bu sahə üzrə mütəxəssisi Fərid Lalayev cavablandırıb.
Sonda layihədə iştirak edəntələbələrə sertifikatlar təqdim olunub.
Ölkənin birincibankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filialşəbəkəsi, 119 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsulvə xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlifsosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul kreditisifarişi üçün— , Birbank kartı sifarişi üçün —