Kapital Bank "TIME" jurnalında: Fərid Hüseynovun müsahibəsi jurnalın xüsusi buraxılışında yer alıb
Kapital Bank Ölkəninbirinci bankı Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin Sədri, Baş İcraçı direktor FəridHüseynovun dünyanın ən nüfuzlu jurnallarından biri olan "TIME" jurnalınınxüsusi buraxılışında müsahibəsi yayımlanıb.
azxeber.com xəbər verir ki, müsahibədə Hüseynov Kapital Bank-ın 150 illik zəngin tarixindən və bu illər ərzindəölkənin bankçılıq sektoruna gətirdiyi innovativ həllərdən bəhs edib. O, bankınrəqəmsal transformasiya prosesində süni intellektin tətbiqinə xüsusi diqqətyetirdiyini və bunun nəticəsində müştərilərə təqdim olunan rəqəmsal həllərinkeyfiyyətinin əhəmiyyətli dərəcədə artdığını vurğulayıb. Bankın sədri, eləcə dəKapital Bank-ın yaşıl bankçılıq prinsiplərinə sadiq qalaraq ətraf mühitinmühafizəsinə töhfə verdiyini və müştəri məmnuniyyətini hər zaman ön plandatutduğunu bildirib.
KapitalBank-ın qeyri-neft sektorunda ölkə iqtisadiyyatının inkişafına dəstək olan maliyyəinstitutlarından biri olduğunu qeyd edən Hüseynov, bu istiqamətdə bankıninfrastruktur layihələrinə, təhsilin inkişafına yatırdığı investisiyalardandanışıb. "Yeni texnologiyanın gücündən tam istifadə etmək üçün güclü vəistedadlı komandaya daim ehtiyac var və bu istedadların sizinlə qalmasını təminetməlisiniz. Kapital Bank-ın Azərbaycanda beş milyondan çox müştərisi var. Bankolaraq bizi müştəri mərkəzli xidmətdə zirvələrə daşıyan əməkdaşlarımızın dadaxili müştərilərimiz olduğunu və onların rifahına da önəm verməyin vacibliyinianlayırıq". O, həm də 5000-dən çox əməkdaşı ilə Kapital Bank-ın ölkənin əməkbazarının inkişafına da əhəmiyyətli töhfəsini vurğulayıb.
Eynizamanda gələcəyə baxışla bağlı danışan Hüseynov, Kapital Bank-ın daim inkişafetməkdə olan texnologiyaları tətbiq etməklə müştərilərinə daha müasir və rahatbank xidmətləri təqdim etməyə davam edəcəyini bildirib. O, bankın həm yerli,həm də beynəlxalq bazarda mövqeyini daha da gücləndirəcəyinə və Azərbaycaniqtisadiyyatının inkişafında önəmli rol oynamağa davam edəcəyinə əminliyiniifadə edib.
Məqalənioxumaq üçün:
Qeyd edəkki, 1923-cü ildən nəşr olunan "TIME" jurnalı dünyanın ən geniş oxucu kütləsinəmalik həftəlik media orqanlarından biri hesab olunur. Jurnalın 2024-cü ilin songünlərində çıxan bu sayı daha bir əlamətdar hadisə ilə yadda qalıb. Belə ki, buburaxılış tarixdə ilk dəfə olaraq Donald Trampın ikinci dəfə "İlin Adamı"seçilərək jurnalın üz qabığında yer alması ilə xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.