Lavrov Ermənistanın uyğunsuz siyasətindən danışıb - Aİİ və Aİ fərqli ticarət zonalarıdır
Lavrov Ermənistanın uyğunsuz siyasətindən danışıb - Aİİ və Aİ fərqli ticarət zonalarıdırErmənistanla Rusiya arasında münasibətlər asan deyil, lakin dialoq davam edir və Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın yaxın vaxtlarda Moskvaya səfəri planlaşdırılır.
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov deyib. O qeyd edib ki, erməni həmkarı dəvəti qəbul edib. Eyni zamanda, nazir Ermənistan hökumətinin Aİ-yə üzvlük prosesinə başlamaqla bağlı son qərarına toxunub. Lavrov həmçinin baş nazirin müavini Aleksey Overçukun Aİİ və Aİ-yə üzvlüyün uyğunsuzluğu ilə bağlı fikirləri ilə razılaşıb: "Bunlar iki fərqli sistem, fərqli azad ticarət zonalarıdır. Amma bu, İrəvanın suveren hüququdur. Bununla belə, müsbət və mənfi cəhətləri ölçmək həm də Ermənistan hökumətinin üzərinə düşür", -deyə Lavrov bildirib. KTMT haqqında danışan nazir Ermənistanın KTMT tədbirlərində iştirak etmədiyini xatırladıb. Onu da bildirib ki, İrəvan qərarların qəbuluna mane olmur. Buna görə də təşkilat işləyir və fəaliyyət göstərir.