Məhəmməd Salah Seneqal yığması ilə final oyununda diqqət mərkəzinə düşdü
Məhəmməd Salah Seneqal yığması ilə final oyununda diqqət mərkəzinə düşdüFutbol üzrə Misir millisinin kapitanı Məhəmməd Salah Afrika Millətlər Kubokunun Seneqal yığması ilə final görüşündə diqqət mərkəzinə düşüb.
KONKRET.az xəbər verir ki, Cənubi Afrika Respublikasından olan baş hakim Viktor Qomes 5-ci dəqiqədə misirlilərin qapısına penalti təyin edib. Penaltini Salahın "Liverpul"dakı komanda yoldaşı Sadio Mane yerinə yetirməyə yaxınlaşıb.
Bu zaman misirli hücumçu qapıçı Məhəmməd Abu-Qabala yaxınlaşaraq, Manenin zərbəni hara vuracağını deyib. Nəticədə Abu Qabal zərbəni dəf edib. Beləliklə, seneqallı vinger Afrika Millətlər Kubokunda 6 penaltisindən yarısını dəqiq yerinə yetirə bilməyib.
36-cı dəqiqədə isə Salah baş hakimə etiraz edib. Öz növbəsində referi ona fitini və vərəqəsini uzadaraq, görüş idarəçiliyini təklif edib.
Qeyd edək ki, hazırda ikinci hissə oynanılır və hesab açılmayıb – 0:0.