Məşhur müğənni Putin haqqında AÇIQ DANIŞDI: Nələr demədi?
Məşhur müğənni Layma Vaykule Rusiya prezidenti Vladimir Putin haqqında fikirlərini açıq şəkildə bölüşüb.
KONKRET.az-ın xarici mediaya istinadən xəbərinə görə, sənətçi onu uzun illərdir tanıdığını və indi Putinin "dəli olduğuna" əmin olduğunu bildirib.
Ukraynalı jurnalist Natalya Moseyçuka müsahibə verən Vaykule vurğulayıb ki, Putin bütün dünya qarşısında böyük məsuliyyəti öz üzərinə götürüb. O, onun hərəkətlərini təkcə Ukraynanın və onun xalqının deyil, həm də Tanrının yaratdığı hər şeyin məhv edilməsi kimi qiymətləndirib. Müğənninin sözlərinə görə, bu, dəhşətli günahdır və o, Putinin bütün bu məsuliyyətdən necə qorxmadığını başa düşə bilmir.
Layma Vaykule, insanın günahı nə qədər qəbul edə biləcəyindən və hərəkətlərinin nəticələrindən qorxmamasından narahatlığını ifadə edib.
"O, heç qorxmur. Bu o deməkdir ki, o, dəli olub", – müğənni bildirib.
Müğənni onu da xatırladıb ki, illər əvvəl Putinlə ilk tanışlıq zamanı yaxşı insan təəssüratı yaratmışdı. Bununla belə, o vurğulayıb ki, o zaman da özünü necə göstərməyi bilirdi. Hazırda, Vaykuleyə görə, onun edə biləcəyi hər hansı müsbət hərəkətlər mövcud vəziyyətə görə silinir.