Moody's "Bank Respublika"nın uzunmüddətli depozit reytinqini B2-dən B1-ə yüksəldib
Moody's Moodys Beynəlxalq reytinq agentliyi "Bank Respublika"nın yerli və xarici valyutada uzunmüddətli depozitreytinqinin B2-dən B1-ə yüksəldiyini açıqlayıb.
azxeber.com xəbər verir ki, reytinq artımı yüksək kapitallaşma, səhmdarlarındəstəyi, gəlirliliyin artması, eləcə də Bankınkifayət qədər likvidliyi ilə bağlıdır.
Agentlik həmçinin, Bankın reytinq üzrəproznozunu "Pozitiv"ə yüksəldərək,uzunmüddətli kredit reytinqini "B2" səviyyəsində təsdiqləyiblər.
Moodysanalitikləri "Pozitiv" proqnozun nəzərdən keçirilən dövr ərzində Bankınkapital adekvatlığı göstəricilərinin və aktivlərin keyfiyyətinin yaxşılaşdığınıəks etdirdiyini qeyd ediblər, həmçinin gələcəkdə maliyyə sabitliyinin daha dayaxşılaşacağını gözlədiyini vurğulayıblar.
Daha ətraflı məlumatı bankın rəsmisaytında eləcə də facebook, instagram, linkedin, telegramsəhifələrində və ya Bankın Çağrı Mərkəzinə 144nömrəsinə zəng edərək əldə edə bilərsiniz.