Moskvada erməni general saxlanıldı
Ermənistanın Məcburi İcra Xidmətinin keçmiş rəisi, general-mayor Mihran Poqosyan Moskvada saxlanılıb.
KONKRET.azxəbər verir ki, Rusiya teleqram kanalları yazır ki, o, doqquz cinayət maddəsi üzrə axtarışdadır.
İddialara görə, Poqosyanı dünən günorta saatlarında Tverskaya küçəsində yol polisi əməkdaşları saxlayıblar. Onun yanında qaçqın vəsiqəsi olub. Saxlanılması barədə Ermənistan polisinin mərkəzi idarəsinə artıq məlumat verilib, Mihranın yaxın vaxtlarda Rusiyadan ekstradisiya ediləcəyi bildirilir. Eyni zamanda, Rusiya tərəfi daha əvvəl Poqosyanın ölkədən çıxarılması tələbindən imtina edib.
Rusiyada general Poqosyan məhsulların topdan satışı, yük daşımaları, avtomobil icarəsi və lizinqlə məşğuldur. Ermənistanda digər məsələlərlə yanaşı, Poqosyan qanunsuz biznes nəticəsində 1,3 milyon dollar vergidən yayınmaqda ittiham olunur.
Bundan başqa, mayın 17-də Ermənistanda Ekvador meyvəsini idxal edən şirkət tərəfindən gətirilən 250 milyon avro dəyərində bir ton kokain də saxlanılıb. Yük Poqosyana məxsus banan tədarükü şirkəti üçün nəzərdə tutulub.