"Neftçi"nin yeni baş məşqçisi Azərbaycanda nə qədər maaş alacaq? – Həyat yoldaşı açıqladı
"Neftçi"nin yeni baş məşqçisi Laurençiu Regekampfın Azərbaycandakı maaşı Rumıniya mətbuatının ilkin yazdığından xeyli aşağıdır.
KONKRET.az "Fanatik"ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə məşqçinin həyat yoldaşı, tanınmış futbol agenti Anamariya Prodan məlumat verib.
Rumıniyalı mütəxəssis "Neftçi" ilə müqavilə imzaladıqdan dərhal sonra Rumıniya mətbuatında Regekampfın Bakıda ayda 40 min avro alacağı haqda məlumat yayılıb. Yeni baş məşqçinin təqdimatında "Neftçi"nin prezidenti Kamran Quliyev bu xəbərləri təkzib edərək, məbləğin çox yüksək olduğunu bildirib.
İndi Regekampf ilə qalmaqallı boşanma prosesi yaşayan Anamariya Prodan ərinin Azərbaycanda cəmi 22 min dollar qazanacağını deyib.
O, bu məbləği ərəb ölkələrində işləyərkən aldığı məbləğlə müqayisə edib. "Orada ayda 180 min qazanırdı. Ona görə də indiki maaşı sadəcə pis deyil, dəhşətdir! Elə deyilmi?".
Bundan əlavə, Prodanın sözlərinə görə, Rege "Neftçi"də qazandığı məbləğin üçdə birini ortaq övladına aliment kimi köçürəcək.
"O ödəcəyək, mən onu cəzalandıracağam, başqa seçimi yoxdur. Azərbaycanda qazandığı pulu gizlədə bilməyəcək, çünki müqavilə var", – deyə futbol agenti bildirib.
Fanatik yazır ki, 22 min maaşla bağlı məlumat təsdiqlənərsə, Laurençiu Regekampf alimentə təxminən 7 min dollar xərcləyəcək.
Hazırda Türkiyənin Bolu şəhərində təlim-məşq toplanışında olan "Neftçi" rumıniyalı çalışdırıcının rəhbərliyi altında artıq ilk yoxlama oyununa çıxıb. Komanda Türkiyənin "Sakaryaspor" klubu ilə 1:1 hesablı heç-heçə edib. Qarşılaşmada "Neftçi"nin dörd yeni transferinin hamısı iştirak edib: qanalı hücumçu Qodsvey Donyo, gürcüstanlı müdafiəçi Solomon Kverkveliya, israilli və amerikalı yarımmüdafiəçilər Ataa Caber və Kenni Sayef.
"Neftçi" Boluda daha iki oyun keçirəcək. İyulun 11-də komandanın Türkiyənin digər klubu "Sivasspor"la qarşılaşacağı gözlənilir.
"Neftçi" Regekampfın rəhbərliyi altında ilk rəsmi oyununu iyulun 21-də Konfrans Liqasında Kiprin "Aris" klubuna qarşı keçirəcək. Larnakadakı AEK Arena stadionunda keçiriləcək oyun Bakı vaxtı ilə saat 21:30-da başlayacaq. Cavab oyunu iyulun 28-də "Baksel Arena"da keçiriləcək. Matçın başlama saatı 21:00-dır.