Nikolay Patruşev: "Danışıqlar Rusiya və ABŞ arasında aparılmalıdır"
Nikolay Patruşev: Ukraynadakı münaqişənin həlli digər Qərb ölkələrinin iştirakı olmadan Rusiya Federasiyası ilə ABŞ arasında həyata keçirilməlidir.
KONKRET.az xəbər verir ki, bunu KP.ru-ya müsahibəsində Rusiya prezidentinin köməkçisi Nikolay Patruşev deyib: "Hesab edirəm ki, Ukrayna ilə bağlı danışıqlar digər Qərb dövlətlərinin iştirakı olmadan Rusiya və ABŞ arasında aparılmalıdır".
Patruşev həmçinin qeyd edib ki, Aİ rəhbərliyi "Avropada sabitlik və Rusiya Federasiyasına qarşı balanslı mövqe tutmaqda maraqlı olan Macarıstan, Slovakiya kimi bir çox üzvlərinin adından danışmaq hüququnu çoxdan itirib".
Daha əvvəl Nikolay Patruşev bildirmişdi ki, Qərb birgə müəssisədən nümunə götürərək yeni terror aktları təşkil edə bilər. Onun məlumatına görə, dəniz fiber optik kabelləri Qərbdən hücuma məruz qala bilər.