Qarabağda Qurumlararası Humanitar Mərkəz öz fəaliyyətinə başlayıb
Qarabağda Qurumlararası Humanitar Mərkəz öz fəaliyyətinə başlayıbQarabağda Qurumlararası Humanitar Mərkəz öz fəaliyyətinə başlayıb
Rusiya Milli Müdafiə İdarəetmə Mərkəzinin rəhbəri, general-polkovnik Mixail Mizintsev Xankəndidə Qurumlararası Humanitar Yardım Mərkəzinin fəaliyyətə başlaması barədə məlumat verib.
"RİA Novosti" agentliyi xəbər verir ki, mərkəzin əsas vəzifələri daimi yaşayış yerlərini tərk etmiş vətəndaşların geri qaytarılması, mülki infrastrukturun bərpasına kömək göstərilməsi, əhalinin normal həyatı üçün şəraitin yaradılması, Rusiya dövlət orqanlarının və təşkilatlarının hərbi əməliyyatların aparıldığı ərazilərin sakinlərinə humanitar yardımın göstərilməsindən ibarətdir.
"Mərkəz həmçinin Azərbaycan və Ermənistanın dövlət qurumlarına beynəlxalq humanitar təşkilatlarla qarşılıqlı əlaqələrin təşkilində yardım edəcək", deyə M. Mizintsev söyləyib. /oxu.az