QƏRARGAH: Ramiz Mehdiyev-Əli Həsənov şər yuvasını bərpa edən məmur kimdir?
Xaricdəki söyüş müxalifətinin əsas simalarından olan Tural Sadıqlı və Əfqan Muxtarlı arasında sərt ittihamlarla müşahidə edilən qarşıdurma diqqət çəkən məqamlar üzə çıxarıb.
Hakimiyyət daxilində ixtilafa başlayan qrup bəlkə də bu səbəbdən xaricdəki söyüş müxalifətinə üz tutmaq yolunu seçib. Hər halda Tural Sadıqlı və Əfqan Muxtarlı arasındakı dartışmanın üzə çıxardığı reallıq belə deməyə əsas verir.
Hakimiyyətdən dolanıb, onun imkanlarından bəhrələnib, yüksək kürsüdə əyləşib milyonlar qazanan məmur-oliqarx hakimiyyət komandasının ən nüfuzlu simalarını hədəfə gətirirsə, oturduğu budağı kəsmək üçün eyni komandada təmsil olunduğu məmurları gözdən salmağa belə girişirsə, bunun adı ən yaxşı halda nankorluq, ən pis halda xəyanətdir.
Söyüş müxalifəti açıq şəkildə bir-birini hakimiyyətlə iş birliyində olmaqda ittiham edir və bu ittihamın tonu ciddi əsaslar, şübhələr yaradır. Belə olan halda oturub hakimiyyətdəki hansısa azğınlaşmış məmurun daha da irəli getməsini, harınlıqdan siyasi oyunlara yuvarlanmasını sadəcə sezmək qəbuledilməzdir. Bu yaranı ya müalicə etməlisən, ya da kəsib biryolluq atmalısan ki, ağırlaşıb fəsad törətməsin!